Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ հերթական առաջարկն է ստացել Ադրբեջանից եւ աշխատում է տեքստի վրա։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Արարատ Միրզոյանը հայտարարել է Գերմանիայի ԱԳ նախարար Անալենա Բերբոքի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ:
«Մենք Մոսկվայում պետք է հանդիպեինք Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարների հետ, սակայն Լաչինի միջանցքի արգելափակման պատճառով հայկական կողմը հետաձգեց իր մասնակցությունը:
Չնայած դրան՝ մենք մեր առաջարկները փոխանցեցինք ադրբեջանական կողմին եւ վերջերս Բաքվից ստացել ենք խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ նոր առաջարկներ: Մենք շարունակում ենք աշխատել տեքստի վրա»,- ասել է Արարատ Միրզոյանը:

Ереван получил от Баку новые предложения по мирному соглашению - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Арарат Мирзоян заявил сегодня, что Армения получила еще одно предложение от Азербайджана по мирному соглашению и проводит работу над текстом.
По сообщению ТАСС, Арарат Мирзоян заявил об этом в ходе совместной пресс-конференции с министром иностранных дел Германии Аналеной Бербок.
«Мы должны были встретиться в Москве с министрами иностранных дел Азербайджана и России, но в связи с блокировкой Лачинского коридора армянская сторона отложила свое участие.
Несмотря на это, мы передали свои предложения азербайджанской стороне и на днях получили из Баку новые предложения по мирному договору. Мы продолжаем работать над текстом»,- сказал Мирзоян.