Բայրամով. Բաքուն Երեւանին է փոխանցել մեկնաբանությունների երրորդ փաթեթը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն այսօր Մոսկվայում ասել է, որ Հայաստանի հետ բանակցությունների երրորդ փուլը կարող է տեղի ունենալ մինչեւ 2022 թվականի ավարտը։
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ ելույթ ունենալով Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպմանը հաջորդած մամուլի ասուլիսում՝ Բայրամովն ասել է.
«Ադրբեջանը հինգ հիմնարար սկզբունքների հիման վրա համաձայնագրի նախագիծ էր պատրաստել եւ ներկայացրել հայկական կողմին։ Դրանից հետո կայացել էր բանակցությունների երկու փուլ։ Մեր մեկնաբանությունների երրորդ փաթեթն արդեն փոխանցվել է հայկական կողմին, եւ մենք կարծում ենք, որ մինչեւ տարեվերջ հնարավոր է անցկացնել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի նախագծի շուրջ բանակցությունների երրորդ փուլը»։

Байрамов: Азербайджан представил Армении третий пакет комментариев - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов сказал сегодня в Москве, что третий раунд переговоров с Арменией может состояться до конца 2022 года.
Как сообщает ТАСС, выступая на пресс-конференции по итогам встречи с министром иностранных дел России Сергеем Лавровым, Байрамов сказал:
«Азербайджан на основе пяти базовых принципов подготовил проект договора и представил армянской стороне. После этого прошло два раунда переговоров. Третий пакет наших комментариев уже представлен армянской стороне, и мы думаем, что является возможным до конца текущего года провести третий раунд переговоров между Арменией и Азербайджаном по проекту мирного договора».