Երեւան: Մեդիամաքս։ ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը պատրաստ է դեկտեմբերի 7-ի հանդիպմանը՝ Պրահայում ձեռք բերված պայմանավորվածության եւ ձեւաչափի համաձայն:
ՀՀ ԱԳՆ-ն «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում արձագանքել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հայտարարությանը, թե դեկտեմբերի 7-ին Բրյուսելում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ նախատեսված հանդիպումը չի կայանա, քանի որ հայկական կողմը հանդիպմանը համաձայն է պայմանով, որ դրան մասնակցի նաեւ Ֆրանսիայի նախագահը:
Վահան Հունանյանը հիշեցրել է, որ նախորդ հանդիպումը կայացել է Պրահայում, որտեղ ձեռք է բերվել հանդիպումները շարունակելու պայմանավորվածություն:
«Նախորդ հանդիպումը քառակողմ ձեւաչափում էր եւ տրամաբանական է, որ հանդիպման ձեւաչափը եւ մասնակիցների կազմը պիտի նույնը լինի»,- ասել է ԱԳՆ խոսնակը:
Նա նշել է նաեւ, որ ադրբեջանական կողմի հայտարարությունները, թե հայկական կողմը փորձում է խաթարել հանդիպման անցկացումը եւ խաղաղության գործընթացն, իրականության հետ որեւէ աղերս չունեն։

МИД Армении ответил на заявление президента Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян заявил сегодня, что Армения готова к встрече 7 декабря, согласно достигнутым в Праге договоренности и формату.
МИД Армении в беседе с «Арменпресс» отреагировал на заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева о том, что запланированная на 7 декабря встреча с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Брюсселе не состоится, поскольку армянская сторона дала согласие на встречу лишь при условии, что в ней примет участие также президент Франции.
Ваан Унанян напомнил, что предыдущая встреча состоялась в Праге, где была достигнута договоренность о продолжении встреч.
«Предыдущая встреча была в четырехстороннем формате, и логично, что формат встречи и состав участников должны быть прежними, - сказал представитель МИД.
Он также отметил, что заявления азербайджанской стороны о том, что армянская сторона пытается сорвать встречу и мирный процесс, не имеют ничего общего с реальностью.