Ալիեւն ու Էրդողանը քննարկել են Սոչիի հանդիպման արդյունքները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի նախագահներ Իլհամ Ալիեւն ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Սամարղանդում քննարկել են Սոչիում կայացած եռակողմ հանդիպման արդյունքները եւ տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը։
«Նոյեմբերի 10-ին հանդիպում է կայացել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի միջեւ։ Ընդգծվել է բոլոր ոլորտներում դաշնակցային հարաբերությունների վրա հիմնված բարեկամական եւ եղբայրական կապերի հաջող զարգացումը, քննարկվել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը եւ անվտանգության հարցերը, մտքեր են փոխանակվել Սոչիի հանդիպման արդյունքների շուրջ», - ասված է Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
Հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում տեղի էին ունեցել բանակցություններ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջեւ։

Ереван /Медиамакс/. Президенты Азербайджана и Турции Ильхам Алиев и Реджеп Тайип Эрдоган обсудили в Самарканде итоги трехсторонней встречи в Сочи и ситуацию в регионе.
«10 ноября состоялась встреча между президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом. Было подчеркнуто успешное развитие основанных на союзнических отношениях дружеских и братских связей между странами во всех областях, обсуждены ситуация в регионе и вопросы безопасности, проведен обмен мнениями об итогах сочинской встречи», - говорится в сообщении пресс-службы президента Азербайджана.
31 октября в Сочи прошли переговоры президента России Владимира Путина, президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна. По итогам переговоров лидеры трех стран подписали совместное заявление.