Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն ասել է, որ ուղիղ երկխոսությունը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ լավագույն միջոցն է կայուն խաղաղության հասնելու համար:
Ամերիկյան դիվանագիտության ղեկավարն այդ մասին ասել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Արարատ Միրզոյանի եւ Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպման մեկնարկին:
«Միացյալ Նահանգները հանձնառու է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ բանակցություններին: Ուղիղ երկխոսությունը լավագույն միջոցն է կայուն խաղաղության հասնելու համար եւ մենք ուրախ ենք աջակցել դրան:
Այն, ինչ հիմա տեսնում ենք, իրական եւ խիզախ քայլեր են երկու երկրների կողմից՝ կայուն խաղաղություն հաստատելու ուղղությամբ աշխատելու համար:
Միացյալ Նահանգները, հանդիսանալով Հայաստանի և Ադրբեջանի բարեկամ, հավատարիմ է անել ամեն հնարավորը՝ աջակցելու ձեր այս ջանքերում: Ողջունում եմ ձեր կառավարությունների խիզախություն ու վճռականությունը», - ասել է Բլինքենը:

Direct dialogue is the best way, says Blinken - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The US Secretary of State Antony Blinken stated that direct dialogue is the best way to a truly durable peace.
The US top diplomat said this in the beginning of the meeting of the Armenian and Azerbaijani foreign ministers Ararat Mirzoyan and Jeyhun Bayramov.
“The United States is committed to the peace negotiations between Armenia and Azerbaijan.  Direct dialogue is the best way to a truly durable peace, and we are very pleased to support that.
What we are seeing now are real steps, and courageous steps, by both countries to put the past behind and to work toward a durable peace.
United States, as a friend to both Armenia and Azerbaijan, is committed to doing everything that we can to support you in this effort. And I applaud both of you and your governments for the courage and determination,” Blinken said.