Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այսօր ասել է, որ ՀԱՊԿ առաքելության այցը Հայաստան՝ գլխավոր քարտուղարի գլխավորությամբ, «ՀԱՊԿ-ի հնարավորությունների էական կիրառում է»։
«Ռուսական կողմի բոլոր հնարավորությունները օգտագործվել են», - հավելել է Զախարովան։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը Հայաստան կայցելի հաջորդ շաբաթ, իսկ այսօր երեկոյան Երեւան կժամանի ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովի գլխավորած առաքելությունը։
Սիդորովն այսօր ասել է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին ՀԱՊԿ ուժերի կիրառման մասին խոսք լինել չի կարող։

Yerevan /Mediamax/. The official representative of Russian Foreign Ministry Maria Zakharova stated today that the dispatch of CSTO mission led by its Secretary General to Armenia is a “significant use of CSTO’s capabilities.”
“The Russian side engaged all the opportunities it could,” Zakharova added.
Earlier it was reported that CSTO Secretary General Stanislav Zas would visit Armenia next week, and a mission led by the Chief of the CSTO Joint Staff Anatoly Sidorov, would arrive in Yerevan tonight.
Sidorov said today that the use of CSTO forces on the border between Armenia and Azerbaijan is out of the question.