Սիդորով. Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին ՀԱՊԿ ուժեր կիրառելու խոսք չկա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի ղեկավար Անատոլի Սիդորովն այսօր հայտարարել է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին ՀԱՊԿ ուժերի կիրառման մասին խոսք չկա:
«Կազմակերպությունը հույս ունի, որ հակամարտությունը կկարգավորվի խաղաղ ճանապարհով: Եկեք առաջ չընկնենք։ Ուզում եմ միայն ասել, որ սեպտեմբերի 13-ին մեր պետությունների ղեկավարները միաձայն հայտարարել են՝ այս խնդիրը, որն այսօր գոյություն ունի Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ, պետք է լուծվի քաղաքական եւ դիվանագիտական մեթոդներով»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է Սիդորովը։
«Ռազմական ուժի կիրառման, այն էլ ՀԱՊԿ-ի ներգրավմամբ, ոչ սեպտեմբերի 13-ին, ոչ երեկ, ոչ այսօր, եւ, կարծում եմ, մոտ ապագայում՝ խոսք չի գնում»,- ընդգծել է նա:

Сидоров: О применении сил ОДКБ на границе Армении и Азербайджана не может быть и речи - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Начальник Объединенного штаба ОДКБ Анатолий Сидоров заявил сегодня, что об использовании сил ОДКБ на границе Армении и Азербайджана не может быть и речи.
«Организация надеется, что конфликт будет урегулирован мирным путем. Не будем забегать вперед. Я просто хочу сказать, что 13 сентября главы наших государств единогласно заявили, что проблема, которая существует сегодня между Арменией и Азербайджаном, должна решаться политико-дипломатическим путем», - сказал Сидоров на брифинге с журналистами.
«О применении военной силы, в том числе с вовлечением ОДКБ, не может быть и речи ни 13 сентября, ни вчера, ни сегодня, ни, думаю, в ближайшее время», - подчеркнул он.