Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 7-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ելույթ կունենան Վլադիվոստոկի Արեւելյան տնտեսական ֆորումի (EEF) «Դեպի բազմաբեւեռ աշխարհ» վերնագրված քննարկմանը:
Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ քննարկմանը կմասնակցեն նաեւ Մյանմայի ժամանակավոր կառավարության վարչապետը, Մոնղոլիայի վարչապետը եւ Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի Մշտական կոմիտեի նախագահը։
«Օրվա ընթացքում նախատեսված են Վլադիմիր Պուտինի երկկողմ հանդիպումները Արեւելյան տնտեսական ֆորումին հրավիրված օտարերկրյա ղեկավարների հետ։ Տեղի կունենա մտքերի փոխանակում երկկողմ եւ տարածաշրջանային օրակարգի արդիական հարցերի շուրջ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Пашинян и Путин выступят на сессии «На пути к многополярному миру» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 7 сентября премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с президентом России Владимиром Путиным выступит на сессии «На пути к многополярному миру» Восточного экономического форума (ВЭФ) во Владивостоке.
Пресс-службе Кремля сообщает, что в сессии также примут участие премьер-министр временного правительства Мьянмы, премьер-министр Монголии и председатель Постоянного комитета Всекитайского собрания народных представителей.
«В течение дня запланированы двусторонние встречи Владимира Путина с зарубежными лидерами, приглашёнными на ВЭФ-2022. Состоится обмен мнениями по актуальным вопросам двусторонней и региональной повестки дня», - говорится в сообщении.