Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստում այսօր անդրադարձել է օգոստոսի 31-ին Բրյուսելում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ հանդիպմանը:
«Քննարկումը հեշտ չէր, ծավալուն է եղել, բայց ցանկանում եմ ասել, որ մեր նպատակադրումները շարունակում են մնալ այնպիսին, ինչի մասին բազմիցս հայտարարել եմ: ՀՀ կառավարությունը որդեգրել է խաղաղության օրակարգը եւ դա կյանքի կոչելու համար վճռականություն է անհրաժեշտ:
Բոլորս պիտի հասկանանք, որ դա հեշտ ու պարզ չէ, հնարավոր լուծումներն ակնհայտ չեն: Պետք է շարունակել հետեւողական աշխատել եւ կարծում եմ՝ անհրաժեշտություն է, մեր ժողովրդի ցանկությունն է, որ օր առաջ մեր տարածաշրջանում հաստատվի տեւական եւ համապարփակ խաղաղություն, մենք պետք է ավելի ու ավելի շատ կենտրոնանանք այս խնդրի վրա»,- ասել է Փաշինյանը:

Pashinyan: Discussion with Aliyev in Brussels not an easy one - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan referred at the cabinet sitting today to the meeting with the Azerbaijani President Ilham Aliyev in Brussels on August 31.
“The discussion was not an easy one, it was quite extensive, but I want to say that our goals remain the ones I have voiced many times. The Government of Armenia has adopted the peace agenda, and determination is needed to bring it into life.
Everyone must understand that it is not easy and simple, the possible solutions are not obvious. We must continue to work consistently, and I think it is a necessity and it is the wish of our people that lasting and comprehensive peace be established in our region a day before, we must focus more and more on this issue,” Pashinyan said.