Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստում այսօր անդրադարձել է օգոստոսի 31-ին Բրյուսելում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ հանդիպմանը:
«Քննարկումը հեշտ չէր, ծավալուն է եղել, բայց ցանկանում եմ ասել, որ մեր նպատակադրումները շարունակում են մնալ այնպիսին, ինչի մասին բազմիցս հայտարարել եմ: ՀՀ կառավարությունը որդեգրել է խաղաղության օրակարգը եւ դա կյանքի կոչելու համար վճռականություն է անհրաժեշտ:
Բոլորս պիտի հասկանանք, որ դա հեշտ ու պարզ չէ, հնարավոր լուծումներն ակնհայտ չեն: Պետք է շարունակել հետեւողական աշխատել եւ կարծում եմ՝ անհրաժեշտություն է, մեր ժողովրդի ցանկությունն է, որ օր առաջ մեր տարածաշրջանում հաստատվի տեւական եւ համապարփակ խաղաղություն, մենք պետք է ավելի ու ավելի շատ կենտրոնանանք այս խնդրի վրա»,- ասել է Փաշինյանը:

Пашинян назвал «непростыми» обсуждения с Алиевым в Брюсселе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян прокомментировал сегодня на заседании правительства встречу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Брюсселе 31 августа.
«Обсуждение было непростым, оно было обширным, но я хочу сказать, что наши цели остаются прежними, о чем я уже неоднократно заявлял. Правительство Армении приняло мирную повестку, и для ее реализации необходима решимость.
Все мы должны понимать, что это непросто, и возможные решения не очевидны. Мы должны продолжать последовательную работу, и я думаю, что это необходимость, это желание нашего народа, чтобы как можно скорее в нашем регионе был установлен прочный и всеобъемлющий мир, и мы должны все больше и больше фокусироваться на этом вопросе», - сказал Пашинян.