Ալիեւը Էրդողանին տեղեկացրել է Բրյուսելի պայմանավորվածությունների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը իր թուրք պաշտոնակից Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին տեղեկացրել է ապրիլի 6-ին Բրյուսելում Նիկոլ Փաշինյանի եւ Շառլ Միշելի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների մասին։
Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Իլհամ Ալիեւը դրական է գնահատել հանդիպման արդյունքները։
«Ալիեւը նշել է, որ բանակցությունների արդյունքներով ձեռք է բերվել աշխատանքային խումբ ստեղծելու մասին պայմանավորվածություն՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագիր նախապատրաստելու համար՝ հիմնվելով Ադրբեջանի կողմից ներկայացված հիմնարար սկզբունքների վրա, որոնք ներառում են տարածքային ամբողջականության ճանաչումը եւ տարածքային պահանջներից փոխադարձ հրաժարումը։ Էրդողանն իր հերթին գոհունակություն է հայտնել ձեռք բերված արդյունքների կապակցությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Aliyev briefs Erdogan on Brussels agreements
Yerevan /Mediamax/. President of Azerbaijan Ilham Aliyev briefed his Turkish counterpart Recep Tayyip Erdogan on the agreements reached with Nikol Pashinyan and Charles Michel in Brussels on April 6.
Azerbaijani president’s press service reported that Ilham Aliyev positively assessed the results of the meeting.
“Aliyev noted that as a result of the talks, an agreement has been reached to set a working group which will prepare a peace treaty between Armenia and Azerbaijan based on the basic principles presented by Azerbaijan, which among other things, include mutual recognition of territorial integrity and renunciation of territorial claims. Erdogan, in turn, welcomed the achieved results,” the news release reads.