Ալիեւը Էրդողանին տեղեկացրել է Բրյուսելի պայմանավորվածությունների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը իր թուրք պաշտոնակից Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին տեղեկացրել է ապրիլի 6-ին Բրյուսելում Նիկոլ Փաշինյանի եւ Շառլ Միշելի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների մասին։
Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Իլհամ Ալիեւը դրական է գնահատել հանդիպման արդյունքները։
«Ալիեւը նշել է, որ բանակցությունների արդյունքներով ձեռք է բերվել աշխատանքային խումբ ստեղծելու մասին պայմանավորվածություն՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագիր նախապատրաստելու համար՝ հիմնվելով Ադրբեջանի կողմից ներկայացված հիմնարար սկզբունքների վրա, որոնք ներառում են տարածքային ամբողջականության ճանաչումը եւ տարածքային պահանջներից փոխադարձ հրաժարումը։ Էրդողանն իր հերթին գոհունակություն է հայտնել ձեռք բերված արդյունքների կապակցությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Алиев проинформировал Эрдогана о брюссельских договоренностях - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев проинформировал турецкого коллегу Реджепа Тайипа Эрдогана о договоренностях, достигнутых 6 апреля в Брюсселе с Николом Пашиняном и Шарлем Мишелем.
В сообщении пресс-службы президента Азербайджана, говорится, что Ильхам Алиев положительно оценил достигнутые результаты.
«Алиев отметил, что по итогам переговоров достигнута договоренность о создании рабочей группы по подготовке мирного договора между Арменией и Азербайджана на основе базовых принципов, представленных Азербайджаном, которые включают, в том числе взаимное признание территориальной целостности и отказ от территориальных претензий. Эрдоган, в свою очередь, выразил удовлетворение достигнутыми результатами», - говорится в сообщении.