Չինաստանը մեկնաբանել է Սոչիում կայացած հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Չինաստանը ողջունում է այն ջանքերը, որոնք Ռուսաստանը գործադրում է տարածաշրջանային խաղաղության եւ կայունության պահպանման համար։
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, Չինաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Չժաո Լիցզյանն այսօր այսպես է մեկնաբանել Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների եռակողմ հանդիպումը, որը տեղի էր ունեցել նախորդ շաբաթ Սոչիում։
Դիվանագետը նշել է, որ Ադրբեջանն ու Հայաստանը Չինաստանի բարեկամ գործընկերներն են։
«Չինաստանն անկեղծորեն հույս ունի, որ երկու կողմերը կգնան միմյանց ընդառաջ, կկարգավորեն տարաձայնություններն երկխոսության  ու խորհրդակցությունների միջոցով եւ միասին կպահպանեն տարածաշրջանային խաղաղությունն ու կայունությունը»,- ասել է Չժաո Լիցզյանը:

Китай прокомментировал встречу в Сочи - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Китай приветствует усилия, которые прилагает Россия для поддержания регионального мира и стабильности.
Как сообщает ТАСС, так официальный представитель МИД Китая Чжао Лицзянь прокомментировал сегодня трехстороннюю встречу лидеров России, Азербайджана и Армении, которая прошла в Сочи на прошлой неделе.
Дипломат отметил, что Азербайджан и Армения - дружественные партнеры Китая.
«Китай искренне надеется, что две стороны пойдут друг другу навстречу, урегулируют разногласия и различия путем диалога и консультаций и будут вместе поддерживать региональный мир и стабильность», - сказал Чжао Лицзянь.