Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանն այսօր ասել է, որ այս օրերին Իսրայելի կողմից Ադրբեջանին սպառազինության տրամադրումը Հայաստանի համար անընդունելի է:
«Դիվանագիտական խողովակներով բազմիցս մեր իսրայելական գործընկերներին հայտնել ենք դրա մասին եւ նշել, որ դա հատկապես ցավալի է այն ժամանակ, երբ Ադրբեջանը Թուրքիայի աջակցությամբ լայնամասշտաբ ագրեսիա է իրականացնում Արցախի եւ Հայաստանի նկատմամբ»,- ասել է խոսնակը:
Նրա խոսքով, այս օրերին, երբ միջազգային հանրությունը կոչ է անում դադարեցնելու մարտական գործողությունները, իսրայելայան կողմը շարունակում է զենք տրամադրել Ադրբեջանին:
«Իսրայելի այս դիրքորոշումը, գործելաոճը մեզ համար անընդունելի է: Ելնելով այս իրավիճակից՝ ԱԳՆ-ն որոշում է կայացրել խորհրդակցությունների նպատակով հետ կանչել Իսրայելում ՀՀ դեսպանին»,- հայտնել է նա:

Yerevan /Mediamax/. The spokesperson for the Armenian Foreign Ministry, Anna Naghdalyan, stated today that the provision of weapons by Israel to Azerbaijan these days is unacceptable for Armenia.
“We have repeatedly informed our Israeli counterparts about it through diplomatic channels and noted that it is especially painful when Azerbaijan, with Turkey’s support, unleashes large-scale aggression against Artsakh and Armenia,” said Anna Naghdalyan.
According to her, these days, when the international community calls for an end to hostilities, the Israeli side continues to provide weapons to Azerbaijan.
“This position of Israel is unacceptable for us. Taking into account this situation, the Foreign Ministry decided to recall the Ambassador of Armenia to Israel for consultations,” she said.