Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանն այսօր ասել է, որ այս օրերին Իսրայելի կողմից Ադրբեջանին սպառազինության տրամադրումը Հայաստանի համար անընդունելի է:
«Դիվանագիտական խողովակներով բազմիցս մեր իսրայելական գործընկերներին հայտնել ենք դրա մասին եւ նշել, որ դա հատկապես ցավալի է այն ժամանակ, երբ Ադրբեջանը Թուրքիայի աջակցությամբ լայնամասշտաբ ագրեսիա է իրականացնում Արցախի եւ Հայաստանի նկատմամբ»,- ասել է խոսնակը:
Նրա խոսքով, այս օրերին, երբ միջազգային հանրությունը կոչ է անում դադարեցնելու մարտական գործողությունները, իսրայելայան կողմը շարունակում է զենք տրամադրել Ադրբեջանին:
«Իսրայելի այս դիրքորոշումը, գործելաոճը մեզ համար անընդունելի է: Ելնելով այս իրավիճակից՝ ԱԳՆ-ն որոշում է կայացրել խորհրդակցությունների նպատակով հետ կանչել Իսրայելում ՀՀ դեսպանին»,- հայտնել է նա:

Армения отзывает посла из Израиля - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Анна Нагдалян заявила сегодня, что продажа Израилем вооружения Азербайджану в эти дни неприемлема для Армении.
«Мы неоднократно информировали об этом наших израильских коллег по дипломатическим каналам и отмечали, что это особенно болезненно в то время, когда Азербайджан при поддержке Турции осуществляет широкомасштабную агрессию против Арцаха и Армении», - сказала она.
По словам Анны Нагдалян, в те дни, когда международное сообщество призывает к прекращению боевых действий, израильская сторона продолжает поставлять оружие Азербайджану.
«Такая позиция Израиля для нас неприемлема. Исходя из этой ситуации, МИД решил отозвать посла Армении в Израиле для проведения консультаций», - сказала она.