Իտալիան արգելել է Հայաստանի քաղաքացիներին մուտք գործել իր տարածք - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը հայտնվել է այն երկրների ցանկում, որոնց քաղաքացիներին Իտալիան արգելել է մուտք գործել իր տարածք: Պատճառը կորոնավիրուսի տարածման արագ տեմպերն են:
Reuters-ի հաղորդման համաձայն, Հայաստանից բացի, ցանկում ընդգրկված են Բահրեյնը, Բանգլադեշը, Բրազիլիան, Բոսնիա եւ Հերցեգովինան, Չիլին, Քուվեյթը, Հյուսիսային Մակեդոնիան, Մոլդովան, Օմանը, Պանաման, Պերուն եւ Դոմինիկյան Հանրապետությունը:
Իտալիայի առողջապահության նախարար Ռոբերտո Սպերանցան ասել է, որ արգելքը տարածվում է նաեւ այլ պետությունների այն քաղաքացիների վրա, որոնք վերջին 14 օրվա ընթացքում եղել են վերոնշյալ երկրներից որեւէ մեկում:

Италия запретила гражданам Армении въезд на свою территорию - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Армения оказалась в списке стран, гражданам которых Италия запретила въезд на свою территорию. Причина - быстрые темпы распространения коронавируса.
Как сообщает Reuters, помимо Армении в список включены Бахрейн, Бангладеш, Бразилия, Босния и Герцеговина, Чили, Кувейт, Северная Македония, Молдова, Оман, Панама, Перу и Доминиканская Республика.
Министр здравоохранения Италии Роберто Сперанца заявил, что запрет распространяется и на граждан других государства, которые в течение последних 14 дней посещали какую-либо стран из списка.