Իտալիան արգելել է Հայաստանի քաղաքացիներին մուտք գործել իր տարածք - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը հայտնվել է այն երկրների ցանկում, որոնց քաղաքացիներին Իտալիան արգելել է մուտք գործել իր տարածք: Պատճառը կորոնավիրուսի տարածման արագ տեմպերն են:
Reuters-ի հաղորդման համաձայն, Հայաստանից բացի, ցանկում ընդգրկված են Բահրեյնը, Բանգլադեշը, Բրազիլիան, Բոսնիա եւ Հերցեգովինան, Չիլին, Քուվեյթը, Հյուսիսային Մակեդոնիան, Մոլդովան, Օմանը, Պանաման, Պերուն եւ Դոմինիկյան Հանրապետությունը:
Իտալիայի առողջապահության նախարար Ռոբերտո Սպերանցան ասել է, որ արգելքը տարածվում է նաեւ այլ պետությունների այն քաղաքացիների վրա, որոնք վերջին 14 օրվա ընթացքում եղել են վերոնշյալ երկրներից որեւէ մեկում:

Italy bans entry to Armenian citizens due to COVID-19 rate - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenia is on the list of countries whose citizens have been banned from entry to Italy because of “an excessive rate of COVID-19 infections”.
Apart from Armenia, the list comprises Bahrain, Bangladesh, Brazil, Bosnia and Herzegovina, Chile, Kuwait, North Macedonia, Moldova, Oman, Panama, Peru and Dominican Republic, Reuters reports.
Health Minister of Italy Roberto Speranza has stated that the also ban affects anyone who has stayed in or travelled through the mentioned countries in the last 14 days.