Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի կառավարությունը շահագրգռված է շարունակելու քաղաքական երկխոսությունը եւ ակտիվ համագործակցությունը Իսրայելի նորակազմ կառավարության հետ:
Այդ մասին գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ Իսրայելի վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ Բենյամին Նեթանյահուին
ուղղված նամակում:
«Վստահ եմ, որ Ձեր գլխավորությամբ ձեւավորված կոալիցիոն կառավարությունը շարունակելու է Իսրայելի զարգացման վերընթաց ուղին՝ ամրագրելով նոր հաջողություններ եւ ձեռքբերումներ։
Հայաստանի կառավարությունը շահագրգռված է շարունակելու քաղաքական երկխոսությունը եւ ակտիվ համագործակցությունը Իսրայելի նորակազմ կառավարության հետ՝ երկկողմ հարաբերությունների տարբեր բնագավառներում, ինչպես նաեւ բազմակողմ ձեւաչափերում փոխգործակցությունն առավել խորացնելու եւ ամրապնդելու համար։ Լիահույս եմ, որ միասնական ջանքերով կկարողանանք համալրել եւ հարստաց¬նել հայ-իսրայելական գործակցության օրակարգը եւ զարգացնել փոխշահավետ գործընկերային հարաբերություններ», - ասել է Հայաստանի ղեկավարը:

Армения продолжит активный диалог с Израилем, заявил премьер - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении заинтересовано в продолжении политического диалога и активного сотрудничества с вновь сформированным правительством Израиля.
Об этом заявил премьер-министр Никол Пашинян в поздравительном послании Биньямину Нетаньяху в связи с переназначением на пост премьер-министра.
«Уверен, что возглавляемое Вами коалиционное правительство продолжит восходящий путь развития Израиля, добиваясь новых успехов и достижений.
Правительство Армении заинтересовано в продолжении политического диалога и активном сотрудничестве с новым правительством Израиля в различных сферах двусторонних отношений, а также в углублении и укреплении сотрудничества в многосторонних форматах. Надеюсь, что совместными усилиями мы сможем пополнить и обогатить повестку дня армяно-израильского взаимодействия и развивать взаимовыгодные партнерские отношения на благо наших стран и народов»,- подчеркнул глава армянского правительства.