Կիպրոս-Հայաստան-Հունաստան խորհրդարանական հարթակ կձեւավորվի
Երեւան: Մեդիամաքս: Կիպրոս-Հայաստան-Հունաստան փոխգործակցության ձեւաչափի շրջանակում կստեղծվի եռակողմ համագործակցության խորհրդարանական հարթակ:
Ազգային ժողովում նշել են, որ հարթակի ստեղծման պատրաստակամություն են հայտնել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ու Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Դիմիտրիս Սիլուրիսը:
Ամենակարեւորը Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս հարթակի մասին
Կիպրոսում կայացած հանդիպմանն առանձնահատուկ կարեւորվել է երկու խորհրդարաններում գործող համագործակցության հանձնաժողովների ձեւաչափը, ինչպես նաեւ փոխգործակցությունը տարբեր խորհրդարանական վեհաժողովներում՝ միմյանց համար զգայուն հարցերի բարենպաստ լուծմանը հասնելու նպատակով:
Դիմիտրիս Սիլուրիսը նշել է, որ ակտիվորեն կանդրադառնա եռակողմ ձեւաչափի միջխորհրդարանական հարթակի ձեւավորմանը:

Yerevan/Mediamax/. Cyprus, Armenia and Greece have agreed to create parliamentary cooperation platform in the scope of the trilateral partnership between the countries.
President of the Armenian National Assembly Ararat Mirzoyan and President of the House of Representatives of Cyprus Demetris Syllouris have announced their readiness to form the platform.
During the meeting in Cyprus, Mirzoyan and Syllouris underlined the importance of the committees on the trilateral partnership, operating in Armenian and Cypriot parliaments, and cooperation in different parliamentary conventions regarding the favorable resolution of the issues that are considered sensitive by the parties.
Demetris Syllouris noted that he would launch an active discussion on creation of the trilateral inter-parliamentary platform.