Հայաստանն ու Ղազախստանը կընդլայնեն «բարեկամական կապերը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաեւն այսօր վերահաստատել են հայ-ղազախական հարաբերությունների հետագա ընդլայնման ու խորացման ուղղությամբ սերտ համագործակցությունը զարգացնելու պատրաստակամությունը:
«Մենք մեծապես հետաքրքրված ենք՝ շարունակելու ընդլայնել ձեր պետության հետ մեր բարեկամական հարաբերությունները»,- Նուր-Սուլթանում Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն ասել է Ղազախստանի նախագահը:
Նրա խոսքով՝ հայկական շուկան գործնականում մեծ հետաքրքրություն է ներկայացնում իր երկրի արդյունաբերության համար եւ հնարավորություն կա սերտ համագործակցել Ղազախստանի լոգիստիկ հնարավորությունների կիրառման համատեքստում:
Նիկոլ Փաշինյանն էլ ընդգծել է, որ պետք է լիարժեք օգտագործել այն ներուժը, որ կա տնտեսական ոլորտում։
«Պետք է շարունակել աշխատել այդ ուղղությամբ, որպեսզի ԵԱՏՄ բոլոր անդամ երկրների միջեւ առկա ներուժը լիարժեք ծավալով իրագործվի»,- ասել է ՀՀ վարչապետը:

Armenia and Kazakhstan agree to “expand friendly relations” - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and President of Kazakhstan Kasim-Zhomart Tokaev have reiterated the commitment to close cooperation aimed at expanding and deepening the bilateral ties.
“We are very interested in further expanding friendly relations with Armenia,” President Tokaev told Nikol Pashinyan during the meeting in Nur-Sultan.
According to him, Kazakh industry is considering the Armenian market and there are possibilities to use the logistic capacities of Kazakhstan.
Nikol Pashinyan stressed that the countries had to fully realize the potential they had in economy.
“We need to continue working in this direction to realize the full potential of cooperation between all EAEU member states,” said the Prime Minister.