Փաշինյանը «բարեկամական» է որակում իր հարաբերությունները Պուտինի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր հարաբերությունները ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ որակում է «ազնիվ եւ լավ, նույնիսկ կարող եմ ասել՝ բարեկամական»:
«Հատկապես արժեքավոր է այն, որ մենք կայուն հարաբերություններ ենք պահպանել Ռուսաստանի հետ: Ընդհանուր առմամբ, ռուսաստանյան ուղղությամբ կա երկու մակարդակ՝ Ռուսաստանի նախագահի հետ իմ անձնական եւ պետական հաստատությունների միջեւ հարաբերությունները: Իմ անձնական հարաբերությունները Վլադիմիր Վլադիմիրովիչի հետ արագ հաստատվեցին: Ես դրանք համարում եմ ազնիվ եւ լավ, նույնիսկ կարող եմ ասել՝ բարեկամական: Որոշ հաստատությունների միջեւ հարաբերություններում կան որոշակի խնդիրներ: Ես վստահ եմ, որ դրանք շուտով կհաղթահարվեն», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը «Նեզավիսիմայա գազետա»-ի  հետ հարցազրույցում:
«Ռուսաստանի հետ մեր հարաբերություններում ոչինչ տեղի չի ունեցել: Եթե ինչ-որ բան փոխվել է, ապա միայն դրական ուղղությամբ: Ինչպես խոստացել էի, մեր հարաբերություններում չկան մութ անկյուններ, մեր դիրքորոշումն աշխատանքային զրույցներում ու շփումներում չի տարբերվում հանրայինից, եւ դա շատ լավ հնարավորություն է՝ մեր հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու համար: Իհարկե, Ռուսաստանը մեր ռազմավարական գործընկերն է եւ դաշնակիցը»,- նշել է ՀՀ վարչապետը:
«Մեր հարաբերությունները Եվրամիության հետ ավելի ակտիվ են դարձել: Բայց այդ մասին մեր ռուս գործընկերները տեղեկացված են: Մենք, ինչպես եւ խոստացել էինք, թափանցիկ ենք մեր ռուս գործընկերների հետ հարաբերություններում», - շեշտել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Pashinyan believes his relationship with Putin is “friendly” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan considers his relationship with Russian President Vladimir Putin to be "honest and good, even friendly”.
“What is especially valuable is that we have preserved stable relations with Russia. In fact, there are two levels of Armenia-Russia ties: my personal relationship with the Russian leader and the relations between state institutions. The personal relationship with President Putin was established quickly, and I consider it to be honest and good, even friendly, I would say. There are certain issues in the relations between certain institutions, but I am sure they will be solved in the near future,” Pashinyan said in the interview to Russian newspaper Nezavisimaya Gazeta.
“Nothing has changes in Armenia’s relations with Russia. Even if something has, it is a positive change. As I promised, there are no dark corners in our relations and our stance remains the same both in working and public communication, which is a great opportunity to take our relations to a new level. Undoubtedly, Russia is our strategic partner and ally,” noted the Prime Minister.
“We have intensified the relations with the European Union and our Russian colleagues have been informed about it. As we promised, we maintain transparency of relations for our Russian partners,” highlighted Pashinyan.