Երեւան: Մեդիամաքս: ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների գերագույն հանձնակատար Միշել Բաչելետը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել Հայաստանին ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման գործում:
ՀՀ ԱԳՆ փոխանցմամբ՝ Միշել Բաչելետն այս մասին նշել է ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ հանդիպման ժամանակ:
Հանձնակատարն ընդգծել է, որ Հայաստանում տեղի ունեցած ներքաղաքական գործընթացները գտնվել են իրենց ուշադրության կենտրոնում եւ գոհունակություն է հայտնել դրանց խաղաղ բնույթի կապակցությամբ:
Զոհրաբ Մնացականյանն էլ նշել է, որ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներն ուղղված են երկրում ժողովրդավարության եւ մարդու իրավունքների ամրապնդմանը, օրենքի առջեւ հավասարության, անկողմնակալ եւ արդյունավետ արդարադատության ապահովմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին:

ООН поддержит демократические реформы в Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Верховный комиссар ООН по правам человека Мишель Бачелет выразила готовность содействовать Армении в проведении демократических реформ.
Как сообщает МИД, Мишель Бачелет заявила об этом на встрече с министром иностранных дел Армении Зограбом Мнацаканяном.
Комиссар подчеркнула, что происходящие в Армении внутриполитические процессы находились в центре их внимания, и выразила удовлетворение их мирным характером.
Зограб Мнацаканян, в свою очередь, добавил, что проводимые правительством Армении реформы направлены на укрепление в стране демократии и прав человека, обеспечение независимого и эффективного правосудия и борьбу с коррупцией.