Հայաստանը կշարունակի ԵԱՀԿ-ի հետ ակտիվ գործակցությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերի հետ հանդիպմանն այսօր ասել է, որ հայկական կողմը պատրաստակամ է շարունակել ԵԱՀԿ-ի հետ ակտիվ փոխգործակցությունը։
Զոհրաբ Մնացականյանը նշել է, որ Հայաստանն արժեւորում է ԵԱՀԿ-ն՝ որպես տարածաշրջանային կարեւոր հարթակ, եւ վերջինիս հետ տարբեր բնագավառներում համագործակցությունը նշանակալի տեղ է զբաղեցնում երկրի արտաքին քաղաքական օրակարգում։
Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծել է, որ հայկական կողմի համար ԼՂ բանակցային գործընթացում առաջնայնություններն են Արցախի կարգավիճակը եւ անվտանգությունը, իսկ գործընթացի առաջմղման համար կարեւոր է խաղաղությանը նպաստող մթնոլորտի ձեւավորումը։ ԱԳ ղեկավարն առաջնային է որակել նախկին պայմանավորվածությունների անշեղ կատարումը, հրադադարի ռեժիմի խախտումների եւ ռազմատենչ հռետորաբանության դադարեցումը։

Armenia to continue active collaboration with OSCE - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan said today at the meeting with OSCE Secretary General Thomas Greminger that the Armenian side is committed to continuing the active collaboration with OSCE.
Zohrab Mnatsakanyan noted that Armenia values OSCE as an important platform in the region, and cooperation in many sectors plays a significant role in the country’s foreign political agenda.
The Armenian Foreign Minister emphasized that Armenia priorities the status and security of Artsakh in NK talks, as well as peaceful atmosphere for acceleration of the process.  Zohrab Mnatsakanyan attached importance to implementation of previous agreements, avoidance of ceasefire violations and bellicose rhetoric.