Զոհրաբ Մնացականյանն ու Ալեն Դանքնը հեռախոսազրույց են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկայի հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնի հետ:
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ զրույցը կայացել է բրիտանական կողմի նախաձեռնությամբ:
Ալեն Դանքնը շնորհավորել է Զոհրաբ Մնացականյանին արտգործնախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ եւ հույս հայտնել, որ համատեղ ջանքերով երկկողմ հարաբերություններն էլ ավելի կզարգանան:
Զոհրաբ Մնացականյանը ներկայացրել է Հայաստանում տեղի ունեցած զարգացումները, նոր կառավարության ծրագրի առաջնահերթությունները, ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն ուղղված ջանքերը:
Ալեն Դանքնը Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկաների հարցերով պետնախարար է 2016թ. հուլիսից: Մինչ այդ այս պաշտոնը զբաղեցնում էր Դեյվիդ Լիդինգթոնը, որի հետ Մեդիամաքսը զրուցել էր 2012 թվականին:

Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацакнян провел сегодня телефонную беседу с министром Соединенного Королевства по делам Европы и Америки Аленом Данком.
В МИД Армении отметили, что беседа состоялась по инициативе британской стороны.
Ален Данк поздравил Зограба Мнацакняна с назначением на пост министра иностранных дел и выразил надежду, что совместными усилиями двусторонние отношения будут развиваться еще больше.
Зограб Мнацаканян представил произошедшие в Армении события, приоритеты программы нового правительства, усилия, направленные на мирное урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
Ален Данк является министром Соединенного Королевства по делам Европы и Америки с июля 2016 года. Ранее этот пост занимал Дэйвид Лидингстон, с которым Медиамакс побеседовал в 2012 году.