Զոհրաբ Մնացականյանն ու Ալեն Դանքնը հեռախոսազրույց են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկայի հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնի հետ:
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ զրույցը կայացել է բրիտանական կողմի նախաձեռնությամբ:
Ալեն Դանքնը շնորհավորել է Զոհրաբ Մնացականյանին արտգործնախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ եւ հույս հայտնել, որ համատեղ ջանքերով երկկողմ հարաբերություններն էլ ավելի կզարգանան:
Զոհրաբ Մնացականյանը ներկայացրել է Հայաստանում տեղի ունեցած զարգացումները, նոր կառավարության ծրագրի առաջնահերթությունները, ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն ուղղված ջանքերը:
Ալեն Դանքնը Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկաների հարցերով պետնախարար է 2016թ. հուլիսից: Մինչ այդ այս պաշտոնը զբաղեցնում էր Դեյվիդ Լիդինգթոնը, որի հետ Մեդիամաքսը զրուցել էր 2012 թվականին:

Armenian FM and UK Minister of State talk bilateral ties in a phone call - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan has had a phone conversation today with UK Minister of State for Europe and the Americas Sir Alan Duncan.
According to Armenian MFA, the conversation was initiated by the British side.
Alan Duncan has congratulated Zohrab Mnatsakanyan on his appointment as Foreign Minister and said he hopes the bilateral relations between Armenia and the United Kingdom will keep developing with joint efforts.
Zohrab Mnatsakanyan has relayed to Sir Duncan the information about recent developments in Armenia, the priorities outlined in the new government program, and the efforts aimed at peaceful settlement of Nagorno-Karabakh conflict.
Alan Duncan serves as Minister of State for Europe and the Americas since July 2016. His predecessor was David Lidington, with whom Mediamax did an interview back in 2012.