Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ:
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 13-ին կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում Իրանի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ եւ մաղթել հաջողություններ այդ պատասխանատու պաշտոնում:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ վերջին զարգացումների վերաբերյալ։ Այդ համատեքստում նրանք հույս են հայտնել, որ հնարավոր կլինի բանակցությունների արդյունքում հասնել ստեղծված իրավիճակի կարգավորմանը:
Երկուստեք կարեւորվել է բոլոր ոլորտներում ընթացիկ համատեղ ծրագրերի արդյունավետ իրականացման անհրաժեշտությունը:
Նիկոլ Փաշինյանն ու Հասան Ռոհանին պայմանավորվածություն են ձեռք բերել համաձայնեցնել առաջիկա հանդիպումների ծրագրերը:

Armenian PM and Iranian President have a phone conversation
Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had a telephone conversation with President of Iran Hassan Rouhani.
According to the press service of the Armenian government, in a conversation on May 13 the Iranian President congratulated Nikol Pashinyan on his election as Armenia’s Prime Minister and wished him success in this responsible position.
The sides exchanged ideas on the recent developments regarding Iran’s nuclear program. In this context they expressed hope that the situation will be settled through negotiations.
The Armenian PM and Iranian President attached importance to the necessity of successful implementation of ongoing joint programs in all sectors.