Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ:
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 13-ին կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում Իրանի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ եւ մաղթել հաջողություններ այդ պատասխանատու պաշտոնում:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ վերջին զարգացումների վերաբերյալ։ Այդ համատեքստում նրանք հույս են հայտնել, որ հնարավոր կլինի բանակցությունների արդյունքում հասնել ստեղծված իրավիճակի կարգավորմանը:
Երկուստեք կարեւորվել է բոլոր ոլորտներում ընթացիկ համատեղ ծրագրերի արդյունավետ իրականացման անհրաժեշտությունը:
Նիկոլ Փաշինյանն ու Հասան Ռոհանին պայմանավորվածություն են ձեռք բերել համաձայնեցնել առաջիկա հանդիպումների ծրագրերը:

Пашинян и Роухани провели телефонную беседу
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонную беседу с президентом Ирана Хасаном Роухани.
Пресс-служба правительства Армении сообщает, что в ходе состоявшейся 13 мая телефонной беседы президент Ирана поздравил Никола Пашиняна по случаю избрания премьер-министром Армении и пожелал успехов на этом ответственном посту.
Стороны обменялись мнениями относительно последних событий вокруг ядерной программы Ирана. В этом контексте они выразили надежду, что сложившаяся ситуация будет урегулирована посредством переговоров.
Была обоюдно подчеркнута необходимость эффективной реализации текущих совместных программ во всех сферах.