Ռոզ Գոթեմոլեր. ՆԱՏՕ-ն ու Հայաստանը լավ համագործակցում են
Երեւան: Մեդիամաքս: ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոզ Գոթեմոլերն այսօր Երեւանում ասել է, որ Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությունը ամուր հիմքերի վրա են։
«Վերջին 25 տարիների ընթացքում ՆԱՏՕ-ն եւ Հայաստանը կարողացել են շատ լավ համագործակցել։ Հայաստանը մեր այն եզակի գործընկերներից է, որի զորքերը  հետեւողականորեն մասնակցել են Կոսովոյում եւ Աֆղանստանում իրականացվող խաղաղապահ գործողություններին։ Կատարված աշխատանքը մեր համագործակցությունը շատ ամուր է դարձրել», - ասել է Ռոզ Գոթեմոլերը Երեւանի պետական համալսարանի ուսանողների հետ հանդիպմանը: Այն կայացել է Հայաստանում «ՆԱՏՕ-ի շաբաթվա» շրջանակում:
Խոսելով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության մասին, ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալն ափսոսանք է հայտնել, որ խնդիրը դեռ իր լուծումը չի գտել։
«Շատ կարեւոր է, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը միասին աշխատեն դրա լուծման համար։ Ուրախ ենք տեսնել վերջին շրջանում երկու կողմերի բաձր մակարդակով կատարվող ջանքերը»,-ասել է Ռոզ Գոթեմոլերը։

Yerevan /Mediamax/. Deputy Secretary General of NATO Rose Gottemoeller has stated today that the Armenia-NATO cooperation is built on a strong foundation.
“NATO and Armenia collaborated very successfully in the last 25 years. Armenia is one of the unique NATO partners, whose troops continuously participate in the peacekeeping missions in Kosovo and Afghanistan. The work that we have done together has made our partnership very strong,” Rose Gottemoeller said at the meeting with the students of the Yerevan State University in Yerevan. The meeting took place within the NATO Week in Armenia.
Touching on the Nagorno-Karabakh conflict, NATO Deputy Secretary General has expressed regret regarding the continuous lack of solution to the issue.
“It is very important that Armenia and Azerbaijan work together on the settlement. We are glad to see the two parties’ recent efforts in organization of high-level meetings,” said Rose Gottemoeller.