Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանն այսօր ընդունել է Լատվիայի ԱԳՆ-ի՝ Արեւելյան գործընկերության հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Մարգերս Կրամսի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, հանդիպմանը կարեւորվել է Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների արդի փուլը, ինչպես նաեւ ՀՀ եւ ԵՄ միջեւ նոր իրավական հիմք ձեւավորելու շուրջ բանակցությունների գործընթացը:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ հայ-լատվիական երկկողմ հարաբերությունների խորացմանը, ինչպես նաեւ միջազգային տարբեր կառույցների շրջանակում համագործակցության խորացմանը։
Կարեն Նազարյանը ներկայացրել է Ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի եռանախագահ երկրների շարունակական ջանքերը՝ ընդգծելով միջնորդների գործունեությանը մշտապես սատարելու անհրաժեշտությունը:

Ереван /Медиамакс/. Заместитель министра иностранных дел Армении Карен Назарян принял сегодня делегацию МИД Латвии во главе со спецпредставителем по вопросам Восточного партнерства Маргерсом Крамсом.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, на встрече была отмечена важность текущего этапа отношений Армения-ЕС, а также процесс переговоров по формированию новой правовой базы между Арменией и ЕС.
Был поднят также вопрос углубления армяно-латвийских двусторонних отношений и сотрудничества в разных международных структурах.
Карен Назарян представил постоянные усилия Армении и стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ, направленные на урегулирование карабахского конфликта, подчеркнув необходимость оказания постоянной поддержки деятельности посредников.