Կնեսետի պատվիրակությունը ապրիլի 24-ին կլինի Երեւանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Հայաստան կժամանի Իսրայելի խորհրդարանի՝ Կնեսետի պատվիրակությունը:
Մեդիամաքսի հետ զրույցում Հայաստանում հրեական համայնքի ղեկավար Ռիմա Վարժապետյանն ասել է, որ Կնեսետի անդամները Հայաստան կժամանեն՝ ՀՀ-ում Իսրայելի դեսպան Շմուել Մեիրոմի ուղեկցությամբ:
Այսօր առավոտյան  Newsru.co.il կայքը հաղորդել էր, որ Իսրայելի խորհրդարանական պատվիրակության այցը չի նշանակում Հայոց ցեղասպանության հարցում Իսրայելի պաշտոնական դիրքորոշման փոփոխություն: Կայքի փոխանցմամբ՝ օրեր առաջ Իսրայելում ստորագրահավաք է մեկնարկել, որի մասնակիցները պահանջում են կառավարությունից պաշտոնապես ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ ս.թ. մարտի սկզբին ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը այցելել էր Երուսաղեմ: Իսրայելի նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ կողմերը քննարկել էին հայ եւ հրեա ժողովուրդների համատեղ պատասխանատվությունը՝ մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման ուղղությամբ:

Делегация Кнесета посетит Ереван 24 апреля - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Для участия в мероприятиях, посвященных 100-летию Геноцида армян, Армению посетит делегация парламентариев израильского Кнессета.
В беседе с Медиамакс глава еврейской общины в Армении Римма Варжапетян сказала, что члены Кнессета прибудут в Армению в сопровождении посла Израиля (резиденция в Тбилиси) Шмуэля Мейрома.
Сегодня сайт Newsru.co.il сообщил, что делегация депутатов Кнессета отправится в Армению, отметив при этом, что «визит парламентской делегации в Армению не означает изменения официальной политики Израиля по этому вопросу». Также сообщается, что
инициативная группа израильтян начала сбор подписей под петицией об официальном признании Израилем геноцида армян.
Медиамакс напоминает, что в марте этого года министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян посетил Иерусалим. В ходе встречи с президентом Израиля стороны обсудили совместную ответственность армянского и еврейского народов для предотвращения преступлений против человечества.