Կնեսետի պատվիրակությունը ապրիլի 24-ին կլինի Երեւանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Հայաստան կժամանի Իսրայելի խորհրդարանի՝ Կնեսետի պատվիրակությունը:
Մեդիամաքսի հետ զրույցում Հայաստանում հրեական համայնքի ղեկավար Ռիմա Վարժապետյանն ասել է, որ Կնեսետի անդամները Հայաստան կժամանեն՝ ՀՀ-ում Իսրայելի դեսպան Շմուել Մեիրոմի ուղեկցությամբ:
Այսօր առավոտյան  Newsru.co.il կայքը հաղորդել էր, որ Իսրայելի խորհրդարանական պատվիրակության այցը չի նշանակում Հայոց ցեղասպանության հարցում Իսրայելի պաշտոնական դիրքորոշման փոփոխություն: Կայքի փոխանցմամբ՝ օրեր առաջ Իսրայելում ստորագրահավաք է մեկնարկել, որի մասնակիցները պահանջում են կառավարությունից պաշտոնապես ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ ս.թ. մարտի սկզբին ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը այցելել էր Երուսաղեմ: Իսրայելի նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ կողմերը քննարկել էին հայ եւ հրեա ժողովուրդների համատեղ պատասխանատվությունը՝ մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման ուղղությամբ:

Knesset delegation to be in Yerevan on April 24 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Delegation of Knesset (parliament of Israel) will arrive in Armenia to attend events dedicated to the centenary of the Armenian Genocide.
President of the Jewish community of Armenia Rima Varzhapetyan told Mediamax that Knesset members will arrive in Armenia accompanied by Ambassador of Israel to Armenia Shmuel Meirom.
Newsru.co.il website informed this morning that the visit of the Knesset delegation to Armenia does not imply a change in Israel’s official stance on the Armenian Genocide. According to the website, a few days ago a signature collecting launched in Israel the participants of which were petitioning the Israeli government to officially acknowledge the Armenian Genocide.
Mediamax recalls that in early March, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian paid a visit to Jerusalem. At the meeting with the President of Israel, the parties discussed the shared responsibility of Armenian and Jewish peoples in preventing crimes against humanity.