Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԽԽՎ պատվիրակության ղեկավար բարոնուհի Էմմա Նիքոլսոնն այսօր Երեւանում ասել է, որ մայիսի 6-ին կայացած ՀՀ ԱԺ ընտրություններին ընտրողների մասնակցությունը «տպավորիչ» էր:
Էմմա Նիքոլսոնն ասել է, որ մայիսի 6-ին քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչները տեղամասերում երբեմն իրենց վերապահում էին հանձնաժողովների անդամների գործառույթները` որոշ դեպքերում խանգարելով ընտրողներին:
«Մենք կարծում ենք, որ իշխանությունները պետք է ուշադրություն դարձնեն այս խնդրին` հաշվի առնելով 2013թ. սպասվող նախագահական ընտրությունները», - ասել է բարոնուհին:

Руководитель делегации ПАСЕ предлагает решить вопрос присутствия членов партий на избирательных участках - Mediamax.am
6903 просмотров
Руководитель делегации ПАСЕ предлагает решить вопрос присутствия членов партий на избирательных участках
Руководитель делегации ПАСЕ, баронесса Эмма Николссон
Ереван/Медиамакс/. Руководитель делегации ПАСЕ, баронесса Эмма Николссон заявила сегодня в Ереване, что явка избирателей на парламентских выборах в Армении 6 мая была «впечатляющей».
Эмма Николссон сказала, что представители политических партий 6 мая на избирательных участках порой брали на себя функции членов комиссии, в некоторых случаях мешая избирателям.
«Мы думаем, что власти должны обратить внимание на эту проблему, учитывая предстоящие в 2013 году президентские выборы»,- сказала баронесса.