Երեւան: Մեդիամաքս: "Ժառանգություն” կուսակցության վարչության քարտուղար Կարինե Հակոբյանն այսօր հայտարարել է կուսակցությունից դուրս գալու մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, մարտի 18-ին հրապարակված “Ժառանգության” եւ “Ազատ Դեմոկրատների” միացյալ համամասնական ցուցակը Կարինե Հակոբյանն անվանել է “անտրամաբանական” եւ “անարդար”:
Պատասխանելով Մեդիամաքս-ի հարցին՝ նա պարզաբանել է, որ ընտրապայքարից դուրս գալու որոշումը կայացրել էր մինչեւ ցուցակի հրապարակումը, իսկ այսօր հայտարարում է կուսակցությունից դուրս գալու մասին:
Կարինե Հակոբյանի հիմնական դժգոհությունը հարուցել են ցուցակում առկա “անծանոթ ազգանունները”: Ցուցակի վերջնական տարբերակը, նրա կարծիքով, նվազեցրել է ապագա խորհրդարանում ներկայացված լինելու “ժառանգության” շանսերը:
Կարինե Հակոբյանը հավելել է, որ ցուցակի վերջնական տեսքի հետ կապված որոշումը կայացրել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանն` իր “մտերիմ թիմակիցներով”:
Նրա խոսքով, “Ժառանգության” նման ցուցակն անակնկալ էր ոչ միայն իր, այլեւ կուսակցության այլ անդամների համար: Մասնավորապես, նա նշել է Լարիսա Ալավերդյանի անունը, ով հայտարարել էր, թե դուրս է գալիս ընտրապայքարից, սակայն հետո որոշել է «սիմվոլիկ աջակցություն» ցուցաբերել կուսակցությանը:

Ереван/Медиамакс/. Секретарь правления партии «Наследие» Карине Акопян заявила сегодня о выходе из партии.
Как сообщает Медиамакс, Карине Акопян назвала опубликованный 18 марта совместный список «Наследия» и «Свободных демократов» «нелогичным» и «несправедливым».
Отвечая на вопрос Медиамакс, она разъяснила, что решение о выходе из предвыборной борьбы она приняла еще до публикации списка, а сегодня заявляет о выходе из рядов партии.
Основное недовольство Карине Акопян вызвано наличием в списке «незнакомых фамилий». Окончательная версия списка, на ее взгляд, сократила шансы «Наследия» на то, чтобы быть представленной в парламенте нового созыва.
Она также добавила, что окончательное решение о формировании списка было принято лидером «Наследия» Раффи Оганесяном и его «ближайшим окружением».
Карине Акопян отметила, что предвыборный список стал неожиданностью не только для нее, но и для других представителей партии. В частности, она упомянула Ларису Алавердян, которая, по словам Акопян, сначала заявила о выходе из предвыборной борьбы, но затем решила оказать «Наследию» «символическую поддержку».