Երեւան: Մեդիամաքս: "Ժառանգություն” կուսակցության վարչության քարտուղար Կարինե Հակոբյանն այսօր հայտարարել է կուսակցությունից դուրս գալու մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, մարտի 18-ին հրապարակված “Ժառանգության” եւ “Ազատ Դեմոկրատների” միացյալ համամասնական ցուցակը Կարինե Հակոբյանն անվանել է “անտրամաբանական” եւ “անարդար”:
Պատասխանելով Մեդիամաքս-ի հարցին՝ նա պարզաբանել է, որ ընտրապայքարից դուրս գալու որոշումը կայացրել էր մինչեւ ցուցակի հրապարակումը, իսկ այսօր հայտարարում է կուսակցությունից դուրս գալու մասին:
Կարինե Հակոբյանի հիմնական դժգոհությունը հարուցել են ցուցակում առկա “անծանոթ ազգանունները”: Ցուցակի վերջնական տարբերակը, նրա կարծիքով, նվազեցրել է ապագա խորհրդարանում ներկայացված լինելու “ժառանգության” շանսերը:
Կարինե Հակոբյանը հավելել է, որ ցուցակի վերջնական տեսքի հետ կապված որոշումը կայացրել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանն` իր “մտերիմ թիմակիցներով”:
Նրա խոսքով, “Ժառանգության” նման ցուցակն անակնկալ էր ոչ միայն իր, այլեւ կուսակցության այլ անդամների համար: Մասնավորապես, նա նշել է Լարիսա Ալավերդյանի անունը, ով հայտարարել էր, թե դուրս է գալիս ընտրապայքարից, սակայն հետո որոշել է «սիմվոլիկ աջակցություն» ցուցաբերել կուսակցությանը:

Secretary of Board of “Heritage” party Karine Hakobyan
Yerevan/Mediamax/. Secretary of Board of “Heritage” party Karine Hakobyan stated her leaving the party today.
Karine Hakobyan called the joint list of “Heritage” and “Free Democrats” published on March 18 “illogical” and “unfair”, Mediamax reports.
Answering Mediamax’s question, she explained that her decision to leave the election campaign had been made long before the publication of the list and today she stated her leaving the party.
Karine Hakobyan was mostly unhappy about the “unknown surnames” included in the list. She thinks the final variant of the list reduced “Heritage’s” chances to be represented in the parliament of the new convocation.
She also added that the final decision on forming the list was made by “Heritage” leader Raffi Hovhannisyan and his “closest milieu”.
Karine Hakobyan noted that the election list was a surprise not only to her but also to other representatives of the party. In particular, she recalled Larisa Alaverdyan who according to Hakobyan at first stated her leaving the pre-election campaign but then decided to “to symbolically support” “Heritage”.