Երեւանում բացվում է HSE Art and Design School International-ը - Mediamax.am
Ռուսաստանի Ազգային հետազոտական համալսարանի «Տնտեսագիտական բարձրագույն դպրոցի» (НИУ ВШЭ) Դիզայնի դպրոցը Ռուս-հայկական համալսարանի հետ համատեղ Երեւանում  բացում է HSE Art and Design School International բակալավրիատը:
HSE Art and Design School International-ը հնարավորություն կտա ուսանողներին, որոնք գտնվում են Հայաստանում կամ պատրաստ են այնտեղ տեղափոխվելու, ստանալ դիզայներi կրթություն «Հաղորդակցային դիզայն» («Коммуникационный дизайн») ծրագրով՝ ռուսերեն լեզվով։
«Դիզայնի դպրոցում կրթությունը հիմնված է նախագծային մոտեցման եւ ոլորտի առաջատար մասնագետների հետ սերտ համագործակցության վրա: Ուսման ընթացքում ուսանողները սովորում են դիզայնի լեզուն, փորձում են իրենց իրական նախագծային աշխատանքում եւ աստիճանաբար ավելացնելով նախագծերի բարդությունը, ձեւավորում են լիարժեք պորտֆոլիո, որը թույլ է տալիս արագ դրսեւորվել պրոֆեսիոնալ միջավայրում», - ասված է HSE Art and Design School International-ի հաղորդագրության մեջ։
Դպրոցի ակադեմիական ղեկավարն է դիզայներ, Ostengruppe դիզայներական բյուրոյի համահիմնադիր Իգոր Գուրովիչը:
HSE Art and Design School International-ում կարելի է ստանալ հետեւյալ մասնագիտությունները. արտ-տնօրեն, գրաֆիկական դիզայներ, մեդիա դիզայներ, գրքի դիզայներ, փաթեթավորման դիզայներ, վեբ դիզայներ, տպատառերի դիզայներ, բրենդինգի մասնագետ, ինֆոգրաֆիկայի մասնագետ։

В Ереване открывается HSE Art and Design School International - Mediamax.am
Школа дизайна Национального исследовательского университета «Высшая школа экономики» (НИУ ВШЭ) совместно с Российско-Армянским университетом открывает бакалавриат в Ереване - HSE Art and Design School International.
HSE Art and Design School International позволит студентам, находящимся в Армении или готовым туда переехать, получить дизайн-образование на русском языке по уже программе «Коммуникационный дизайн».
«Обучение в Школе дизайна НИУ ВШЭ построено на проектном подходе и тесном взаимодействии с ведущими профессионалами индустрии. За время учёбы студенты осваивают язык дизайна, пробуют себя в реальной проектной работе и, постепенно повышая сложность проектов, в результате формируют полноценное портфолио, позволяющее быстро найти себя в профессиональной среде», - говорится в сообщении
HSE Art and Design School International.
Академическим руководителем школы является графический дизайнер, сооснователь дизайн-бюро Ostengruppe Игорь Гурович.
В HSE Art and Design School International можно овладеть следующими профессиями:
арт-директор, графический дизайнер, медиа-дизайнер, книжный дизайнер, дизайнер упаковки, веб-дизайнер, дизайнер шрифтов, специалист в области брендинга, специалист по инфографике.