284 դպրոցում ինժեներական լաբորատորիաներ կներդրվեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում որոշել է 834 մլն դրամ հատկացնել 284 դպրոցում ինժեներական լաբորատորիաների ներդրման համար։
«Հանրակրթական դպրոցներում ներկայում գործում է նման 350 լաբորատորիա։ Սա լավ ներդրում է եւ հետագայում դրական ազդեցություն կունենա    տնտեսության վրա»,- ասել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը։
Նախաձեռնությունը կիրականացնի «Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն» հասարակական կազմակերպությունը, որը ստանձնում է նաեւ մասնագետների վերապատրաստման գործընթացը։

Engineering labs to be incorporated at 284 Armenian schools - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Armenian government made a decision today at the session to allocate AMD 834 million for incorporation of engineering labs at 284 Armenian schools.
“Currently, 350 similar labs operate at Armenian schools. This is a good investment, which will have a positive effect on the economy in the future,” said Armenia’s Minister of Education, Science, Culture and Sport Arayik Harutyunyan.
The initiative will be implemented by Union of Advanced Technology Enterprises, which also takes the responsibility for organizing trainings for specialists.
The members of the government attached importance to increasing the number of similar labs in the coming year.