284 դպրոցում ինժեներական լաբորատորիաներ կներդրվեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում որոշել է 834 մլն դրամ հատկացնել 284 դպրոցում ինժեներական լաբորատորիաների ներդրման համար։
«Հանրակրթական դպրոցներում ներկայում գործում է նման 350 լաբորատորիա։ Սա լավ ներդրում է եւ հետագայում դրական ազդեցություն կունենա    տնտեսության վրա»,- ասել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը։
Նախաձեռնությունը կիրականացնի «Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն» հասարակական կազմակերպությունը, որը ստանձնում է նաեւ մասնագետների վերապատրաստման գործընթացը։

В 284 школах Армении будут внедрены инженерные лаборатории - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. На заседании правительства Армении сегодня было принято решение выделить 834 млн драмов на внедрение инженерных лабораторий в 284 школах.
«В общеобразовательных школах на данный момент действует 350 подобных лабораторий. Это хорошая инвестиция, которая в дальнейшем будет иметь положительное влияние на экономику страны»,- отметил министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян.
Инициативу осуществит общественная организация «Союз компаний передовых технологий», которая возьмет на себя также переподготовку специалистов.