“Արցախ ՀԷԿ”-ի բաժնետոմսերի երկրորդ թողարկումը ցուցակվեց բորսայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մայիսի 11-ից «Արցախ ՀԷԿ» ԲԲԸ հասարակ անվանական բաժնետոմսերի երկրորդ թողարկումը ցուցակվելու է ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայի B ցուցակում: Ընկերության այս թողարկումը ընդգրկում է 1,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով 1,400,000 բաժնետոմս:
“Այսպիսով` շուկայում շրջանառվելու է թվով 7,362,074 «Արցախ ՀԷԿ» ԲԲԸ-ի կողմից թողարկված բաժնետոմս”, - տեղեկացրին Մեդիամաքս-ին բորսայի մամլո ծառայությունում:
«Արցախ ՀԷԿ» ԲԲԸ-ն Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում (ԼՂՀ) էլեկտրաէներգիայի արտադրությամբ ու վաճառքով զբաղվող խոշորագույն ընկերությունն է, որը բավարարում է ԼՂՀ էլեկտրաէներգիայի նկատմամբ ներկայիս պահանջարկի մոտ 50%-ը:
2009 թվականի սկզբին «Արցախ ՀԷԿ» ԲԲԸ-ն Հայաստանի կապիտալի շուկայում իրականացրեց արժեթղթերի առաջին առաջնային հրապարակային տեղաբաշխումը: Այդ ժամանակ թողարկման 3,45 մլրդ դրամ ընդհանուր ծավալից տեղաբաշխվել էր 905,14 մլն-ը:
Ընկերության բաժնետոմսերի երկրորդ թողարկումն ամբողջությամբ տեղաբաշխվել է. ազատ բաժանորդագրությունն ընթացել է 2010թ. դեկտեմբերի 2-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում, որին մասնակցել են 122 ներդրողներ` ձեռք բերելով 1 մլրդ 439 մլն դրամ ընդհանուր ծավալի բաժնետոմսեր` յուրաքանչյուրը 1110 դրամ արժեքով:

Вторая эмиссия акций “Арцах ГЭС” прошла листинг на бирже - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. С 11-го мая вторая эмиссия простых именных акций ОАО «Арцах ГЭС» будет котироваться в списке “B” фондовой биржи НАСДАК ОЭМЭКС Армения. Эмиссия включает 1.4 млн акций номинальной стоимостью 1000 драмов.
“Таким образом на рынке будет обращаться 7,362,074 акции «Арцах ГЭС», - сообщили Медиамакс в пресс-службе биржи.
«Арцах ГЭС» - крупнейший производитель электроэнергии в НКР, удовлетвояющий около половины спроса республики на электроэнергию.
Первое публичное размещение акций «Арцах ГЭС» состоялось весной 2009 года. Тогда из общего объема эмиссии в 3,45 млрд. драмов было размещено 905,14 млн.
Второй выпуск акций «Арцах ГЭС» был размещен полностью. В свободной подписке на приобретение акций, проходящей со 2 по 22 декабря, приняли участие 122 инвестора, которые приобрели акций на 1 млрд. 439,5 млн. драмов по цене 1110 драмов за акцию.