Հայաստանը շարունակում է ռուսական գազի դիմաց վճարել $‌ 180
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանն այսօր ասել է, որ «Ռուսաստանը մինչ օրս մեզ չի առաջարկել մատակարարվող գազի նոր սակագին»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, նախարարն այդ մասին ասել է խորհրդարանական լսումների ընթացքում:
Նախարարը հիշեցրել է, որ գազի սակագինը Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահների վերջին հանդիպման առանցքային թեմաներից էր: «Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առ այն, որ նույնիսկ փոփոխությունների դեպքում գազի սակագինը ՀՀ բնակչության համար անփոփոխ է մնալու»,- ասել է նա:
ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի /ՀԾԿՀ/ նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը հավելել է, որ գազի սակագնի փոփոխման դեպքում այդ մասին համապատասխան փաստաթուղթ պետք է ներկայացվի ՀԾԿՀ գրանցմանը: Սակայն, նրա խոսքերով, հանձնաժողովն այդպիսի փաստաթուղթ չի ստացել, եւ Հայաստանը շարունակում է 1000 խմ ռուսական գազի դիմաց վճարել $‌ 180:

Ереван/Медиамакс/. Министр энергетики и природных ресурсов Армении Армен Мовсисян сказал сегодня, что «Россия по сей день не предложила нам новый тариф на поставляемый газ».
Как сообщает Медиамакс, министр сказал об этом слушаний в парламенте.
Министр напомнил, что тариф на газ был одной из ключевых тем в ходе недавней встречи президентов Армении и России. «На встрече была достигнута договоренность о том, что даже в случае изменений, тариф на газ для населения Армении останется неизменным»,- сказал он.
Председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Армении (КРОУ) Роберт Назарян добавил, что в случае изменения тарифов на газ соответствующий документ об этом должен быть представлен на регистрацию в КРОУ. Однако, по его словам, такого документа КРОУ не получала, и Армения по-прежнему платит $180 за 1000 куб. метров российского газа.