Ֆրանսիական Alstom եւ Areva ընկերությունները հետաքրքրված են գործունեություն ծավալել Հայաստանում - Mediamax.am
6274 դիտում
Ֆրանսիական Alstom եւ Areva ընկերությունները հետաքրքրված են գործունեություն ծավալել Հայաստանում
Երեւան: Մեդիամաքս: Ֆրանսիական Alstom եւ Areva ընկերությունները հետաքրքրված են գործունեություն ծավալել Հայաստանում` տրանսպորտային ենթակառուցվածքների եւ էներգետիկայի ոլորտներում:
Այս մասին այսօր ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը` Ֆրանսիայի գործարարների միությունում հայ եւ ֆրանսիացի գործարարների հետ հանդիպման ժամանակ:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Հայաստանու արդեն իսկ ներկայացված են այնպիսի խոշոր ֆրանսիական ընկերություններ, ինչպիսիք են Կրեդի Ագրիկոլ բանկը, Օրանժը, Պեռնո Ռիկարը, Ալկատելը, Գրանթ Թորնթոնը:
“Ֆրանսիան հանդիսանում է Հայաստանի առեւտրային եւ խոշոր ներդրումային գործընկերը եւ գրավում է երկրորդ տեղը Հայաստանի տնտեսությունում կատարված ներդրումների ցուցանիշով, որոնք 2011թ. հուլիսի դրությամբ կազմել են 695 մլն դոլար: Հայաստանում գրանցված է 155 հայ-ֆրանսիական համատեղ ձեռնարկություն”, - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Alstom and Areva French companies interested in starting their activities in Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Alstom and Areva French companies are interested in starting their activities in Armenia in transport infrastructure and energy spheres.
Armenian President Serzh Sargsyan stated this today during the meeting of Armenian and French businessmen in the Union of Entrepreneurs of France.
He was pleased to note that such large companies as Credit Agricole, France Telecom, Pernod Ricard, Alcatel and Grant Thornton are already presented in Armenia.
“France is Armenia’s major trade and investment partner and takes the second place by the volume of investments into our economy which made USD 695mln as of July 2011. 155 Armenian-French joints ventures are registered in Armenia”, said Serzh Sargsyan.