Պաշտպանության նախարարը հարգանքի տուրք է մատուցել Գուրգեն Մարգարյանի հիշատակին
Երեւան: Մեդիամաքս: Բուդապեշտում գազանաբար սպանված ՀՀ զինված ուժերի սպա Գուրգեն Մարգարյանի մահվան 10-րդ տարելիցի կապակցությամբ այսօր նրա հուշակոթողին է այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը եւ հարգանքի տուրք մատուցել հայ սպայի հիշատակին։
«10 տարի է անցել, եւ մենք եկել ենք, որ հարգանքի տուրք մատուցենք հայ սպային։ Մեր սպային սպանել են միայն նրա համար, որ նա հայ է, եւ ոճրագործն էլ խոստովանել է, որ իրեն պատրաստել է հայ սպանելու համար»,-ասել է Սեյրան Օհանյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է նաեւ «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, ծաղիկներ դրել Գուրգեն Մարգարյանի շիրիմին:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan visited the monument devoted to the 10th anniversary of the death of the Armenian officer Gurgen Margaryan who had been brutally killed in Budapest and paid homage to his memory.
“10 years have passed and we’ve come here to pay homage to the Armenian officer. Our officer was killed only because he was Armenian and the murderer confessed he had been trained to kill an Armenian”, said Seyran Ohanyan.
The Armenian Defense Minister also visited Yerablur pantheon and laid flowers to Gurgen Margaryan’s tomb.