Պաշտպանության նախարարը հարգանքի տուրք է մատուցել Գուրգեն Մարգարյանի հիշատակին
Երեւան: Մեդիամաքս: Բուդապեշտում գազանաբար սպանված ՀՀ զինված ուժերի սպա Գուրգեն Մարգարյանի մահվան 10-րդ տարելիցի կապակցությամբ այսօր նրա հուշակոթողին է այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը եւ հարգանքի տուրք մատուցել հայ սպայի հիշատակին։
«10 տարի է անցել, եւ մենք եկել ենք, որ հարգանքի տուրք մատուցենք հայ սպային։ Մեր սպային սպանել են միայն նրա համար, որ նա հայ է, եւ ոճրագործն էլ խոստովանել է, որ իրեն պատրաստել է հայ սպանելու համար»,-ասել է Սեյրան Օհանյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է նաեւ «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, ծաղիկներ դրել Գուրգեն Մարգարյանի շիրիմին:

Министр обороны Армении почтил память Гургена Маргаряна
Ереван /Медиамакс/. В связи с 10-й годовщиной зверского убийства в Будапеште армянского офицера Гургена Маргаряна министр обороны Армении Сейран Оганян сегодня возложил цветы к его обелиску.
«Прошло 10 лет, и мы пришли отдать дань уважения памяти армянского офицера. Его убили только за то, что он был армянином, и преступник признался, что готовился к убийству армянина», - сказал Сейран Оганян.
Министр обороны также посетил пантеон «Ераблур» и возложил цветы к могиле Гургена Маргаряна, посетил семью погибшего офицера.