ՀՀ սահմանը խախտելու համար ռուս սահմանապահները ձերբակալել են ավելի քան 190 հոգու
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ՌԴ սահմանապահ վարչության ղեկավար, գեներալ-լեյտենանտ Վիկտոր Վլասովն ասել է, որ այս տարի ՀՀ պետական սահմանը խախտելու համար ռուս սահմանապահների կողմից ձերբակալվել է ավելի քան 190 հոգի:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Վիկտոր Վլասովն  ասել է, որ ամենամեծ թվով սահմանախախտները բերման են ենթարկվել «Զվարթնոց» օդանավակայանից:
Նրա խոսքերով, Հայաստանի պետական սահմանն հատելիս շուրջ 2 հազար անձանց փաստաթղթերում հայտնաբերվել են անճշտություններ, նրանցից 550-ին չի թույլատրվել հատել ՀՀ սահմանը:
«Մեր հիմնական առաքելությունը ՀՀ պետական սահմանի պահպանությունն է, որը սահմանապահներն իրականացրել են բարձր մակարդակով: Մենք կանխել ենք պետական սահմանի ապօրինի հատման, մաքսանենգության փորձերը»,- ասել է Վիկտոր Վլասովը:
Հայաստանում ՌԴ սահմանապահ վարչության ղեկավարն ընդգծել է, որ ընթացիկ տարում մեծ աշխատանք է իրականացվել սահմանային անցակետերի արդիականացման ուղղությամբ:

В 2012 году за незаконное пересечение армянской границы российские пограничники задержали более 190 человек - Mediamax.am
11883 просмотров
В 2012 году за незаконное пересечение армянской границы российские пограничники задержали более 190 человек
Начальник Пограничного управления ФСБ РФ в Армении, генерал-лейтенант Виктор Власов
Ереван/Медиамакс/. Начальник Пограничного управления ФСБ РФ в Армении, генерал-лейтенант Виктор Власов сообщил сегодня, что за нарушение режима государственной границы российскими пограничниками в течение 2012 года было задержано более 190 человек.
Как сообщает Медиамакс, Виктор Власов сказал, что большинство нарушителей было задержано в ереванском аэропорту «Звартноц».
У порядка двух тысяч человек при пересечении границы были обнаружены неточности в документах, 550 из них не было позволено пересечь границу.
«Нашей основной миссией является защита государственной границы Армении, и эта миссия осуществляется на высоком уровне», - сказал Виктор Власов.
Он подчеркнул, что в текущем году была проделана большая работа по модернизации пограничных пропускных пунктов.