ՀՀ սահմանը խախտելու համար ռուս սահմանապահները ձերբակալել են ավելի քան 190 հոգու
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ՌԴ սահմանապահ վարչության ղեկավար, գեներալ-լեյտենանտ Վիկտոր Վլասովն ասել է, որ այս տարի ՀՀ պետական սահմանը խախտելու համար ռուս սահմանապահների կողմից ձերբակալվել է ավելի քան 190 հոգի:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Վիկտոր Վլասովն  ասել է, որ ամենամեծ թվով սահմանախախտները բերման են ենթարկվել «Զվարթնոց» օդանավակայանից:
Նրա խոսքերով, Հայաստանի պետական սահմանն հատելիս շուրջ 2 հազար անձանց փաստաթղթերում հայտնաբերվել են անճշտություններ, նրանցից 550-ին չի թույլատրվել հատել ՀՀ սահմանը:
«Մեր հիմնական առաքելությունը ՀՀ պետական սահմանի պահպանությունն է, որը սահմանապահներն իրականացրել են բարձր մակարդակով: Մենք կանխել ենք պետական սահմանի ապօրինի հատման, մաքսանենգության փորձերը»,- ասել է Վիկտոր Վլասովը:
Հայաստանում ՌԴ սահմանապահ վարչության ղեկավարն ընդգծել է, որ ընթացիկ տարում մեծ աշխատանք է իրականացվել սահմանային անցակետերի արդիականացման ուղղությամբ:

Russian border guards detain over 190 people for violation of Armenian border in 2012 - Mediamax.am
Head of the Border Division of Russian Federal Security Service in Armenia, Lieutenant General Viktor Vlasov
Yerevan/Mediamax/. Head of the Border Division of Russian Federal Security Service in Armenia, Lieutenant General Viktor Vlasov said today that the Russian border guards detailed more than 190 people for having violated Armenian state border over 2012.
Viktor Vlasov said that the majority of the violators were detained in Yerevan "Zvartnots" airport, Mediamax reports.
About 2000 people had some inaccuracies in their documents while passing the border and 550 of them weren't allowed to cross it.
"Our main mission is to protect Armenian state border and the mission is realized on the highest level", said Viktor Vlasov.