Տավուշի որոշ հատվածներում սահմանի պահպանությունը պաշտոնապես ստանձնել են ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը - Mediamax.am
3536 դիտում
Տավուշի որոշ հատվածներում սահմանի պահպանությունը պաշտոնապես ստանձնել են ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը
Մայիսի 24-ից Հայաստանի Ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերը պաշտոնապես ստանձնել են ՀՀ պետական սահմանի Տավուշի մարզի Բերքաբեր բնակավայրի 1,9 կմ, Ոսկեպար եւ Բաղանիս բնակավայրերի 4,9 կմ հատվածների պահպանությունը։
ԱԱԾ-ից հայտնել են, որ պետական սահմանի Կիրանց բնակավայրի 5,8 կմ հատվածի պահպանությունը մինչեւ 2024 թվականի հուլիսի 24-ը կիրականացվի անցումային սխեմայով:
«Նույն տրամաբանությամբ, Ադրբեջանի կողմից սահմանային հանդիպակաց հատվածների պահպանությունը մայիսի 24-ից կիրականացվի Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության ստորաբաժանումների կողմից»,- ասվում է ՀՀ ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ:

Border protection in some sections of Tavush officially taken over by NSS Border Guard Troops - Mediamax.am
3535 views
Border protection in some sections of Tavush officially taken over by NSS Border Guard Troops
Yerevan /Mediamax/. The Border Guard Troops of the National Security Service of Armenia (NSS) officially took over the protection of 1.9 km section of Berkaber settlement, 4.9 km sections of Voskepar and Baghanis settlements of Armenia’s Tavush region.
The NSS reported that the protection of the 5.8 km section of the state border in Kirants settlement will be carried out by the transitional scheme until July 24, 2024.
“By the same logic, from May 24, the protection of the opposite border sections by Azerbaijan will be carried out by the units of the State Border Guard Service of Azerbaijan,” the Armenian NSS said in a news release.