Պապիկյանն ու Լենցովը քննարկել են իրավիճակը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ու Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Լենցովն այսօր քննարկել են ԼՂ շուրջ եւ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում տիրող իրավիճակն ու առկա խնդիրները։
ՊՆ-ից հայտնել են, որ Պապիկյանն ու Լենցովը քննարկել են նաեւ Լեռնային Ղարաբաղում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
«Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերի անշեղ կատարման անհրաժեշտությունը եւ կարեւորել Լաչինի միջանցքի շուտափույթ ապաշրջափակմանն ուղղված ջանքերի գործադրումը»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրությունում։

Папикян и Ленцов обсудили ситуацию в Лачинском коридоре - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Сурен Папикян и новоназначенный командующий миротворческими силами России в Нагорном Карабахе генерал-полковник Александр Ленцов обсудили сегодня ситуацию и существующие проблемы вокруг Нагорного Карабаха и в зоне ответственности миротворческих сил.
В минобороны Армении сообщили, что Папикян и Ленцов также обсудили ряд вопросов, направленных на повышение эффективности российской миротворческой миссии в Нагорном Карабахе.
«Министр обороны подчеркнул необходимость неуклонного выполнения всех пунктов трехсторонней декларации от 9 ноября 2020 года, а также реализации усилий, направленных на скорейшее разблокирование Лачинского коридора», - говорится в сообщении минобороны.