Պապիկյանն ու Լենցովը քննարկել են իրավիճակը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ու Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Լենցովն այսօր քննարկել են ԼՂ շուրջ եւ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում տիրող իրավիճակն ու առկա խնդիրները։
ՊՆ-ից հայտնել են, որ Պապիկյանն ու Լենցովը քննարկել են նաեւ Լեռնային Ղարաբաղում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
«Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերի անշեղ կատարման անհրաժեշտությունը եւ կարեւորել Լաչինի միջանցքի շուտափույթ ապաշրջափակմանն ուղղված ջանքերի գործադրումը»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրությունում։

Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Suren Papikyan and the newly appointed commander of the Russian peacekeeping forces in Nagorno-Karabakh, Colonel General Alexander Lentsov discussed today the situation around Nagorno-Karabakh and in the area of responsibility of the peacekeeping troops.
Armenia’s Ministry of Defense reported that Papikyan and Lentsov also touched issues aimed at increasing the efficiency of the Russian peacekeeping mission in Nagorno-Karabakh.
“The Minister of Defense stressed the need for the consistent implementation of all points of the November 9, 2020 trilateral statement and attached importance to stepping up efforts for unblocking the Lachin corridor as soon as possible,” the ministry said in the news release.