ՊՆ. Վարդենիսի եւ Սիսիանի հատվածներում առաջխաղացումը կասեցվել է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ այսօր Ադրբեջանի զինված ուժերը «հերթական սադրանքն են իրականացրել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ՝ փորձելով դիրքային առաջխաղացում ապահովել Վարդենիսի եւ Սիսիանի սահմանային հատվածներում»։
«Երկու դեպքում էլ ՀՀ զինված ուժերի գործողությունների արդյունքում առաջխաղացումը կասեցվել է, ադրբեջանական կողմին պահանջ է ներկայացվել տարածքն անհապաղ լքելու և իրենց ելման դիրքեր վերադառնալու վերաբերյալ։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը որպես բացահայտ սադրանք է որակում Ադրբեջանի կողմից մայիսի 12-ից ձեռնարկված այս գործողությունները և, անկանխատեսելի զարգացումներից խուսափելու համար, այդ երկրի զինված ուժերից պահանջում անհապաղ վերադառնալ ելման դիրքեր և ձեռնպահ մնալ Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ոտնձգություններից», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Ministry of Defense today has reported that the Azerbaijani armed forces "carried out two more provocations against the sovereign territory of the Republic of Armenia, trying to make positional advances in the border areas of Vardenis and Sisian.”
“In both cases, the Armenian Armed Forces took corresponding action and stopped the advances, demanding that the Azerbaijani troops leave immediately and return to their starting positions.
The Defense Ministry of Armenia considers the actions undertaken by Azerbaijan since May 12 to be an open provocation. To avoid unpredictable developments, the Defense Ministry urges the Azerbaijani troops to return to their starting positions immediately and refrain from attempts to encroach on the sovereign territory of the Republic of Armenia.”