Բուժվել է կորոնավիրուսով վարակված 6 զինծառայող - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 13-ի ժամը 11։00-ին դրությամբ կորոնավիրուսով վարակված 6 զինծառայող ավարտել է բուժումն ու վերադարձել ծառայության։
Զինված ուժերի ռազմաբժշկական վարչության պետ Սահակ Օհանյանն այսօր ասել է, որ Արցախում որեւէ զինծառայողի մոտ վարակ չի հայտնաբերվել, իսկ Հայաստանում վարակված զինծառայողների շրջանում ծանր կամ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող, թոքաբորբ ունեցող զինվորներ չկան։
ԶՈւ ռազմաբժշկական վարչության պետը նպատակահարմար չի համարել ինքնամեկուսացած եւ բուժվող զինվորների թվի հրապարակումը, սակայն հավաստիացրել է, որ այն մեծ չէ։
Խոսելով առաջիկա զորակոչի մասին՝ Սահակ Օհանյանն ասել է, որ այն ընթանալու է ըստ նշված ժամանակացույցի.
«Անհրաժեշտության դեպքում, օրենքով սահմանված կարգով, կարող է երկարաձգվել, բայց դեռ վաղ է դրա մասին խոսել։ Զինվորական կոմիսարիատները պատրաստ են զորակոչին, հատկացված են անհատական պաշտպանիչ միջոցներ»։

Six Armenian soldiers recover from COVID
Yerevan /Mediamax/. As of 11:00, April 13, six soldiers of the Armenian army have completed treatment from COVID-19 and returned to service.
Chief of the Central Military-Medical Committee of the Armenian Defense Ministry Sahak Ohanyan has announced today that there are no cases of coronavirus in the army in Artsakh and the soldiers in the Armenian army, who are ill with COVID-19, do not have pneumonia and none of them is in critical or extremely critical condition.
Sahak Ohanyan has not deemed it appropriate to disclose the number of the soldiers who are self-isolating and receiving treatment, but he has assured it is low.
Touching on the upcoming draft, Sahak Ohanyan has said that it will proceed as planned.
“If necessary, we can postpone it according to the law, but it is too soon to discuss that option. The commissariats are ready for the draft, and the necessary protective means have been provided to them,” he said.