Տոնոյանը խոսել է իրավիճակի ապակայունացման հավանականության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մտահոգություն է հայտնել վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի որոշակի հատվածներում հակառակորդի գործողությունների աշխուժացման փորձերի կապակցությամբ:
Մարտի 12-ի երեկոյան ընդունելով ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին, նախարարը նշել է, որ տարածաշրջանային ռազմաքաղաքական զարգացումները, միջազգային տնտեսական, համաճարակային վիճակը, եղանակային պայմանները եւ մի շարք այլ գործոններ մեծացնում են իրավիճակի ապակայունացման հավանականությունը: Դավիթ Տոնոյանը կարեւորել է լարվածության թուլացման միջոցառումների շուտափույթ իրականացումը՝ նոր սադրանքները բացառելու առումով:
«Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ գերության եւ անազատության մեջ պահվող քաղաքացիների հետ կապված հումանիտար հարցեր», - ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Тоноян заявил о вероятности дестабилизации ситуации - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян выразил озабоченность в связи с попытками активизации действий противника на определенных участках армяно-азербайджанской границы.
Принимая вечером 12 марта личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика, министр отметил, что военно-политические развития в регионе, международная экономическая и эпидемиологическая ситуация, погодные условия и ряд других факторов повышают вероятность дестабилизации ситуации. Давид Тоноян подчеркнул важность немедленного осуществления мер по снижению напряженности с целью исключения новых провокаций.
«Собеседники обсудили также гуманитарные вопросы, касающиеся граждан, находящихся в плену и в местах заключения»,- отмечается в сообщении минобороны.