Տոնոյանը խոսել է իրավիճակի ապակայունացման հավանականության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մտահոգություն է հայտնել վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի որոշակի հատվածներում հակառակորդի գործողությունների աշխուժացման փորձերի կապակցությամբ:
Մարտի 12-ի երեկոյան ընդունելով ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին, նախարարը նշել է, որ տարածաշրջանային ռազմաքաղաքական զարգացումները, միջազգային տնտեսական, համաճարակային վիճակը, եղանակային պայմանները եւ մի շարք այլ գործոններ մեծացնում են իրավիճակի ապակայունացման հավանականությունը: Դավիթ Տոնոյանը կարեւորել է լարվածության թուլացման միջոցառումների շուտափույթ իրականացումը՝ նոր սադրանքները բացառելու առումով:
«Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ գերության եւ անազատության մեջ պահվող քաղաքացիների հետ կապված հումանիտար հարցեր», - ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan has expressed concerns over the recent intensification of actions of the Azerbaijani Armed Forces in certain sectors of the Armenian-Azerbaijani border.
At the meeting with Personal Representative of OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk on March 12, Davit Tonoyan pointed out that the military and political developments in the region, global economic situation, the pandemic, as well as weather conditions and a number of other factors increased the probability that the situation on Armenian-Azerbaijani border would destabilize. Davit Tonoyan underlined the importance of rapid implementation of the measures, aimed at easing the tension, in order to prevent new provocations.
“The parties also discussed humanitarian issues related to prisoners and civilians held in custody,” the Defense Ministry has said in a press statement.