Վարչապետն անդրադարձել է Մեդիամաքս-ի հրապարակմանը եւ հանձնարարական տվել ոստիկանապետին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր անդրադարձել է այն խնդրին, որի մասին երեկ գրել էր Մեդիամաքս-ի գլխավոր խմբագիր Դավիթ Ալավերդյանը:
“Վերջին շրջանում բողոքներ ենք ստանում ոստիկանության կողմից մատուցվող ծառայություններից, մասնավորապես, վարորդական իրավունքների եւ մեքենաների գրանցման հարցերում: Այս խնդրի շուրջ տրվել են հանձնարարականներ ոստիկանապետին, եւ մենք կարճ ժամանակում պետք է բարելավենք ծառայությունների որակը: Սա այն ոլորտն է, որտեղ տարեկան 300 հազարից ավելի ՀՀ քաղաքացիներ շփվում են պետության հետ: Ձեւավորվում է վերաբերմունք պետության նկատմամբ, եւ եթե այդ ծառայություների որակը մեզ չի բավարարում, նշանակում է` կա դժգոհություն: Խնդրի արմատական լուծման համար ապրիլին մենք շահագործման ենք հանձնելու Նուբարաշենում ճանապարհային ոստիկանության ծառայության նոր մասնաշենքը, որը հագեցած է լինելու ժամանակակից սարքավորումներով: Մենք արդեն իսկ ծրագրային ապահովման ուղղությամբ եւ տվյալների միասնական բազայի ուղղությամբ աշխատանքները սկսել ենք: Իրատեսական ենք համարում, որ ապրիլին մեր քաղաքացիները պետք է սպասարկվեն առավելագույնը 20 րոպեի ընթացքում` այսօրվա մեկ ժամվա փոխարեն: Այսօր կուտակվում են հերթեր, եւ ես հանձնարարել եմ ոստիկանապետին, որպեսզի այս խնդիրը վերցնի իր անձնական հսկողության տակ. ավելացնել աշխատողների քանակը եւ նվազեցնել այսօրվա ծանրաբեռնվածությունը, որն առկա է այս ոլորտում”, - ասել է վարչապետը:
Անդրադառնալով պետության կողմից մատուցվող ծառայությունների որակին, Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ առաջընթաց է գրանցվել Կադաստրի պետական կոմիտեում, ձեռնարկությունների գրանցման, անձնագրերի տրամադրման ոլորտում:

Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян прокомментировал сегодня проблему, которой коснулся вчера главный редактор Медиамакс Давид Алавердян.
«В последнее время мы получаем жалобы на услуги, предоставляемые полицией, в частности, в вопросах получения водительских прав и регистрации машин. По поводу данной проблемы были даны поручения начальнику Полиции, и мы должны улучшить качество услуг за короткое время. Это сфера, в которой ежегодно более 300 тысяч граждан Армении общаются с государством. Формируется отношение к государству, и если качество этих услуг не является удовлетворительным, значит, есть недовольство. Для коренного решения проблемы в апреле мы сдадим в эксплуатацию новое здание службы дорожной полиции в Нубарашене, которое будет оснащено современным оборудованием. Мы уже начали работы по программному обеспечению и созданию единой базы данных. Мы считаем реалистичным, что в апреле наших граждан будут обслуживать максимум за 20 минут вместо сегодняшнего 1 часа. Сегодня скапливаются очереди, и я поручил начальнику Полиции взять проблему под личный контроль и увеличить количество сотрудников»,- сказал премьер-министр.
Говоря о качестве предоставляемых государством услуг, Тигран Саргсян отметил, что улучшения зафиксированы в Госкомитете кадастра, в сфере регистрации предприятий и выдачи паспортов.