Լեւոն Մնացականյանը Արցախի ոստիկանության նոր պետն է
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հաստատել է կառավարության որոշումը Լեւոն Մնացականյանին արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնից ազատելու մասին:
Այսօր Բակո Սահակյանը հրամանագիր է ստորագրել Լեւոն Մնացականյանին Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պետ նշանակելու մասին:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ Լեւոն Մնացականյանը 2018թ. աշնանն ազատվել էր Արցախի պաշտպանության նախարարի պաշտոնից եւ նշանակվել էր արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն:
Արցախի ոստիկանության պետ Իգոր Գրիգորյանն ազատվել է պաշտոնից եւ նշանակվել է Արցախի նախագահի խորհրդական-Արցախի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ:
Բակո Սահակյանի մեկ այլ հրամանագրով Վիտալի Բալասանյանն ազատվել է Արցախի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից:

Левон Мнацаканян назначен начальником Полиции Арцаха
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Бако Саакян утвердил сегодня решение правительства об освобождении Левона Мнацаканяна с должности директора Государственной службы по чрезвычайным ситуациям.
Президент подписал сегодня также указ о назначении Левона Мнацаканяна на пост начальника Полиции Республики Арцах.
Медиамакс напоминает, что в 2018г. Левон Мнацаканян был освобожден с поста министра обороны Арцаха и назначен директором Госслужбы по чрезвычайным ситуациям.
Начальник Полиции Арцаха Игорь Григорян освобожден от занимаемой должности и назначен советником президента Арцаха – послом по особым поручениям.
Другим указом Бако Саакян освободил Виталия Баласаняна с поста секретаря Совета безопасности Арцаха.