Լեւոն Մնացականյանը Արցախի ոստիկանության նոր պետն է
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հաստատել է կառավարության որոշումը Լեւոն Մնացականյանին արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնից ազատելու մասին:
Այսօր Բակո Սահակյանը հրամանագիր է ստորագրել Լեւոն Մնացականյանին Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պետ նշանակելու մասին:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ Լեւոն Մնացականյանը 2018թ. աշնանն ազատվել էր Արցախի պաշտպանության նախարարի պաշտոնից եւ նշանակվել էր արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն:
Արցախի ոստիկանության պետ Իգոր Գրիգորյանն ազատվել է պաշտոնից եւ նշանակվել է Արցախի նախագահի խորհրդական-Արցախի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ:
Բակո Սահակյանի մեկ այլ հրամանագրով Վիտալի Բալասանյանն ազատվել է Արցախի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից:

Levon Mnatsakanyan is appointed Chief of Artsakh Police
Yerevan /Mediamax/. President of Artsakh Bako Sahakyan has approved the government’s decision to dismiss Levon Mnatsakanyan as Director of the State Service of Emergency Situations.
The President has signed today the decree appointing Levon Mnatsakanyan the Chief of Police.
In summer 2018 Mnatsakanyan was dismissed as Defense Minister of Artsakh and appointed Director of the State Service of Emergency Situations.
Chief of Artsakh Police Igor Grigoryan has been relieved from duties and appointed Advisor and Representative at large of President of Artsakh.
By another decree, Bako Sahakyan dismissed Vitaly Balasanyan from the position of Secretary of the Artsakh Security Council.