Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսին ներկայացրել է այն ուղղությունները, որոնք ընդգրկվելու են զինված ուժերի արդիականացման 7-ամյա ծրագրում եւ որոնց շուրջ ակնկալվում է զարգացնել համագործակցությունը ԱՄՆ հետ:
Հունվարի 16-ին կայացած հանդիպմանը ամփոփվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցության շրջանակներում 2017թ. ընթացքում կատարված աշխատանքները եւ նախանշվել են 2018թ. համագործակցության հիմնական ուղղությունները:
Ռիչարդ Միլսն ընդգծել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համագործակցությունը շարունակելու ԱՄՆ պաշտպանական գերատեսչության պատրաստակամությունը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել 2018թ. ընթացքում Երեւանում հայ-ամերիկյան պաշտպանական խորհրդակցությունների անցկացման վերաբերյալ, որի ընթացքում կհամաձայնեցվի հետագա համագործակցության ընդհանուր տեսլականը:

Состотся армяно-американские оборонные консультации - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр обороны Армении Виген Саргсян представил послу США Ричарду Миллсу те направления 7-летней программы модернизации Вооруженных сил, по которым планируется развивать сотрудничество с США.
На состоявшейся 16 января встрече были подведены итоги проделанных в 2017 году работ в рамках двустороннего армяно-американского сотрудничества в сфере обороны и обозначены основные направления сотрудничества в 2018 году.
Ричард Миллс подчеркнул готовность оборонного ведомства США продолжить сотрудничество с министерством обороны Армении.
Была достигнута договоренность о проведении в 2018 году в Ереване армяно-американских консультаций по оборонным вопросам, в ходе которых будет согласовано общее видение дальнейшего сотрудничества.