Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսին ներկայացրել է այն ուղղությունները, որոնք ընդգրկվելու են զինված ուժերի արդիականացման 7-ամյա ծրագրում եւ որոնց շուրջ ակնկալվում է զարգացնել համագործակցությունը ԱՄՆ հետ:
Հունվարի 16-ին կայացած հանդիպմանը ամփոփվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցության շրջանակներում 2017թ. ընթացքում կատարված աշխատանքները եւ նախանշվել են 2018թ. համագործակցության հիմնական ուղղությունները:
Ռիչարդ Միլսն ընդգծել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համագործակցությունը շարունակելու ԱՄՆ պաշտպանական գերատեսչության պատրաստակամությունը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել 2018թ. ընթացքում Երեւանում հայ-ամերիկյան պաշտպանական խորհրդակցությունների անցկացման վերաբերյալ, որի ընթացքում կհամաձայնեցվի հետագա համագործակցության ընդհանուր տեսլականը:

Armenia and U.S. to hold defense consultations - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian Defense Minister Vigen Sargsyan has introduced US Ambassador Richard Mills to the directions, which will feature in the 7-year program for army modernization and which Armenia anticipates developing in the frames of cooperation with the United States.
At the meeting on January 16, the parties summarized the efforts realized within Armenian-American bilateral cooperation in defense throughout 2017 and outlined the main directions of collaboration for 2018.
Richard Mills emphasized the commitment of the US Department of Defense to continue cooperating with the Armenian Defense Ministry.
The parties agreed to hold bilateral defense consultations in Yerevan this year to agree on the general vision of further cooperation.