Հայաստանը եւ Ռուսաստանը կքննարկեն զորքերի ավտոմատ կառավարման համակարգի ստեղծման հարցերը - Mediamax.am
9163 դիտում
Հայաստանը եւ Ռուսաստանը կքննարկեն զորքերի ավտոմատ կառավարման համակարգի ստեղծման հարցերը
Լուսանկարը` http://www.mil.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Օգոստոսի 23-ից 27-ը Երեւանոմ կանցկացվեն ՌԴ եւ ՀՀ Զինված Ուժերի գլխավոր շտաբերի աշխատանքային խմբերի շտաբային բանակցությունները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում Մեդիամաքս-ին այսօր հայտնեցին, որ դրանց ընթացքում կքննարկվեն ՀՀ եւ ՌԴ ԶՈՒ զորքերի (ուժերի) միավորված խմբավորման համատեղ կիրառման փաստաթղթերի ճշտման, ռազմավարական պլանավորման, զորքերի ավտոմատ կառավարման համակարգի ստեղծման եւ ՀՕՊ զորքերի (ուժերի) կառավարման համակարգի ավտոմատացման հարցերը:
Բանակցություններին մասնակցելու նպատակով այսօր Հայաստան է ժամանել ՌԴ զինված ուժերի պատվիրակությունը` ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի ակադեմիայի դոցենտ, գեներալ-մայոր Ալեքսանդր Ռոգովոյի գլխավորությամբ:

Armenia and Russia to discuss issues of establishing an automatic control system of the troops - Mediamax.am
9164 views
Armenia and Russia to discuss issues of establishing an automatic control system of the troops
Photo: http://www.mil.am
Yerevan/Mediamax/. Negotiations between the task forces of General Headquarters of Armenian and Russian Armed Forces are due to be held in Yerevan on August 23-27.
During the negotiations, the parties will discuss issues of documentation, strategic planning and establishment of the automatic system of control over the Armenian and Russian Armed Forces’ joint alignment, Mediamax was informed in the press service of the Armenian Defense Ministry.
The Russian delegation headed by Major General Alexander Rogov, Associate Professor of General Headquarters of the Academy of Armed Forces of the Russian Federation, arrived in Armenia to take part in the negotiations.