ՊՆ-ն ներկայացրել է հակառակորդին հասցված վնասները - Mediamax.am
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում կայացած հատուկ ասուլիսի ընթացքում լրագրողներին ներկայացվել է անօդաչու սարքերի օգնությամբ նկարահանված փաստագրական տեսանյութ` հակառակորդի կենդանի ուժին եւ ենթակառույցներին հասցված վնասների մասին:
Հանդիպմանն արձանագրվել է, որ անցած շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է 445 անգամ՝ այդ ընթացքում կիրառելով տարբեր տրամափաչի հրաձգային եւ հրետանային սպառազինություն:
Իրադրությունը հետեւողական սրելու Ադրբեջանի քայլերը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում որակել են իբրեւ «սադրիչ եւ անհեռատես»:

На состоявшейся сегодня в министерстве обороны Армении специальной пресс-конференции журналистам были продемонстрированы снятые беспилотниками документальные кадры, свидетельствующие об уроне, насененном живой силе и военной инфраструктуре противника.
На пресс-конференции отмечалось, что в течение минувшей недели противник 445 раз нарушал режим прекращения огня, применяя стрелковое и артиллерийское вооружение разного калибра.
В министерстве обороны назвали «провокационными и недальновидными» шаги Азербайджана по обострению ситуации.