Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր առավոտյան՝ ժամը 9:00-ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի կողմից Տավուշի մարզի Բերդի տարածաշրջանի ուղղությամբ իրականացված հարձակումների հետեւանքով զոհվել են լեյտենանտ Կարեն Գալստյանը եւ շարքային Արտակ Սարգսյանը, կան վիրավորներ:
«Հայկական բանակի համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից ժամանակին հայտնաբերվելով՝ մարտ է սկսվել, որը տեւել է շուրջ կես ժամ: Հակառակորդը կորուստներ կրելով եւ մարտական խնդիրը չկատարելով՝ հետ է շպրտվել»,- տեղեկացրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ այս գիշեր հրադադարի ռեժիմը խախտվել է 300 անգամ:
ՊՆ խոսնակն ընդգծել է, որ լարվածության ամբողջ պատասխանատվությունն ու հետեւանքները մնում են Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության խղճին:
Այս գիշեր հակառակորդը դիվերսիոն փորձեր է ձեռնարկել նաեւ շփման գծի ուղղությամբ: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի նախնական տվյալներով՝ ադրբեջանական կողմն ունի 3 զոհ:
Վերջին օրերին հայկական բանակը մի քանի զոհ է տվել: Տավուշում զոհվել էր պայմանագրային զինծառայող Արման Ուդումյանը, շփման գծում իրականացված դիվերսիայի հետեւանքով՝ 33-ամյա զինծառայող Նահապետ Ասատրյանը, 20-ամյա Սուրեն Փիլոսյանը:

Yerevan /Mediamax/. As a result of the Azerbaijani army’s attacks to Berd district of Tavush marz at around 09:00, lieutenant Karen Galstyan and soldier Artak Sargsyan were killed, and there are wounded servicemen.
“The Armenian army’s subdivisions found out the attack in due time and a battle started which lasted around 30 minutes. The rival suffered casualties and was thrown back”, spokesman for Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan adding that the ceasefire regime was violated 300 times this night.
The Defense Ministry spokesman stressed that the whole responsibility and outcomes of the escalation are on the conscience of the Azerbaijani military and political leadership.
Over the past days, the Armenian army suffered several casualties. Contract serviceman Arman Udumyan was killed in Tavush, 33-year-old serviceman Nahapet Asatryan and 20-year-old Suren Pilosyan were killed as a result of the subversive act.