Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր առավոտյան՝ ժամը 9:00-ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի կողմից Տավուշի մարզի Բերդի տարածաշրջանի ուղղությամբ իրականացված հարձակումների հետեւանքով զոհվել են լեյտենանտ Կարեն Գալստյանը եւ շարքային Արտակ Սարգսյանը, կան վիրավորներ:
«Հայկական բանակի համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից ժամանակին հայտնաբերվելով՝ մարտ է սկսվել, որը տեւել է շուրջ կես ժամ: Հակառակորդը կորուստներ կրելով եւ մարտական խնդիրը չկատարելով՝ հետ է շպրտվել»,- տեղեկացրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ այս գիշեր հրադադարի ռեժիմը խախտվել է 300 անգամ:
ՊՆ խոսնակն ընդգծել է, որ լարվածության ամբողջ պատասխանատվությունն ու հետեւանքները մնում են Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության խղճին:
Այս գիշեր հակառակորդը դիվերսիոն փորձեր է ձեռնարկել նաեւ շփման գծի ուղղությամբ: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի նախնական տվյալներով՝ ադրբեջանական կողմն ունի 3 զոհ:
Վերջին օրերին հայկական բանակը մի քանի զոհ է տվել: Տավուշում զոհվել էր պայմանագրային զինծառայող Արման Ուդումյանը, շփման գծում իրականացված դիվերսիայի հետեւանքով՝ 33-ամյա զինծառայող Նահապետ Ասատրյանը, 20-ամյա Սուրեն Փիլոսյանը:

Ереван /Медиамакс/. Сегодня примерно в 09:00 в результате нападения противник на Бердском направлении Тавушского марза погибли лейтенант Карен Галстян и рядовой Артак Саргсян. Есть также раненые.
«Подразделения армянской армии своевременно обнаружили нападение, и начался бой, который продлился примерно полчаса. Противник понес потери и был отброшен назад», - сообщил пресс-секретарь минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
Он подчеркнул, что вся ответственность и последствия роста напряжения лежат на совести военно-политического руководства Азербайджана.
За последние дни армянская армия понесла несколько потерь. В Тавуше погиб военнослужащий контрактной службы Арман Удумян, в ходе диверсионного нападения на линии соприкосновения погибли 30-летний военнослужащий Наапет Асатрян и 20-летний Сурен Пилосян.