Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 7-8-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության համակարգման ամենամյա խորհրդակցությունները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, խորհրդակցություններին մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության եւ Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության ներկայացուցիչները:
Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության պետ, ռազմածովային ուժերի բրիգադի գեներալ Ալեկսանդրոս Դիակոպուլոսին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Հունական պատվիրակության այցի արդյունքում ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը:

Yerevan /Mediamax/. Annual consultations on the coordination of Armenian-Greek military cooperation were held at the administrative complex of the Defense Ministry of Armenia on October 7-8.
Representatives of the Department of Defense Policy of the Armenian Defense Ministry and the International Cooperation Department of the Headquarters of Hellenic National Defense Ministry took part in the consultations, Mediamax reports.
First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan received Head of the Directorate of Foreign Relations of Hellenic National Defense, Navy Brigadier General Alexandros Diakopoulos.
Armenian-Greek military cooperation plan for 2015 was signed during the visit of the Greek delegation.