ՀՀ ՊՆ. «Հակառակորդին զգուշացրել էինք, որ պետք չէ մեր համբերությունը չափել» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ «մենք զգուշացրել էինք հակառակորդին՝ պետք չէ չափել մեր համբերությունը եւ փորձել ինչ-որ բան պարտադրել դիվերսիաների կամ հրադադարի խախտումների միջոցով»:
Լրագրողների հետ Տավուշի մարզ կատարած այցի ընթացքում Արծրուն  Հովհաննիսյանն ասել է, որ հայկական կողմի մարտավարությունը շարունակում է անփոփոխ մնալ. «հակառակորդից եկող կրակոցները դիպուկ պատասխան են ստանում»:
«Որոշակի լարվածություն կա, բայց իրավիճակը վերահսկելի է», - ասել է նա:
Անդրադառնալով հակառակորդի ակտիվության դրդապատճառներին Արծրուն  Հովհաննիսյանը նշել է.
«Ադրբեջանական բանակում այսօր ծառայում է մի սերունդ, որի ներկայացուցիչները հայերի կողմից պարտություն չեն կրել եւ մեծանում են տեղական քարոզչության ազդեցության տակ: Փորձելով հաղթողի կերպար ստեղծել՝ դիմում են նախահարձակ գործողությունների: Սակայն արդեն իրենց իսկ տեղեկատվական դաշտից հակահարված են ստանում՝ հասարակության մոտ հարց է առաջանում. եթե Ադրբեջանն այդքան ուժեղ է, ինչպե՞ս են հայերն այդքան կորուստներ պատճառում»,-ասել է նա:

Минобороны Армении: «Мы предупреждали противника не испытывать наше терпение»
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Оганесян заявил, что «мы предупреждали противника не испытывать наше терпение и не пытаться навязать нам что-либо о путем совершения диверсий и нарушений перемирия».
Как сообщает Медиамакс, пресс-секретарь сказал журналистам, что «наша тактика неизменна - противник получает прицельный огонь в ответ на свои действия».
Комментируя причины активизации противника, Арцрун Оганесян сказал:
«Сегодня в азербайджанской армии служат представители поколения, которые никогда не терпели поражений от армян и растут под влиянием местной пропаганды. Пытаясь создать образ победителя, они прибегают к диверсиям. Однако все чаще и чаще в самом азербайджанском обществе возникает вопрос: «Если мы так сильны, почему армяне наносят нам такие потери?»», - сказал пресс-секретарь министра обороны.