ՀՀ ՊՆ. «Հակառակորդին զգուշացրել էինք, որ պետք չէ մեր համբերությունը չափել» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ «մենք զգուշացրել էինք հակառակորդին՝ պետք չէ չափել մեր համբերությունը եւ փորձել ինչ-որ բան պարտադրել դիվերսիաների կամ հրադադարի խախտումների միջոցով»:
Լրագրողների հետ Տավուշի մարզ կատարած այցի ընթացքում Արծրուն  Հովհաննիսյանն ասել է, որ հայկական կողմի մարտավարությունը շարունակում է անփոփոխ մնալ. «հակառակորդից եկող կրակոցները դիպուկ պատասխան են ստանում»:
«Որոշակի լարվածություն կա, բայց իրավիճակը վերահսկելի է», - ասել է նա:
Անդրադառնալով հակառակորդի ակտիվության դրդապատճառներին Արծրուն  Հովհաննիսյանը նշել է.
«Ադրբեջանական բանակում այսօր ծառայում է մի սերունդ, որի ներկայացուցիչները հայերի կողմից պարտություն չեն կրել եւ մեծանում են տեղական քարոզչության ազդեցության տակ: Փորձելով հաղթողի կերպար ստեղծել՝ դիմում են նախահարձակ գործողությունների: Սակայն արդեն իրենց իսկ տեղեկատվական դաշտից հակահարված են ստանում՝ հասարակության մոտ հարց է առաջանում. եթե Ադրբեջանն այդքան ուժեղ է, ինչպե՞ս են հայերն այդքան կորուստներ պատճառում»,-ասել է նա:

Armenian Defense Ministry: “We warned the rival not to exasperate us” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Ministry spokesperson Artsrun Hovhannisyan stated that “we warned the rival not to make us lose our patience and not to attempt to bind anything on us through subversive actions and ceasefire violations”.
As Mediamax reports, the spokesperson told journalists that our “tactics remains the same - we respond to our rival’s actions by starting precision fire”.
Commenting on the reasons of the rival’s activation Artsrun Hovhannisyan said:
“Presently those representatives of Azerbaijani generation serve in the army which have never been defeated by Armenians and have grown up under the influence of local propaganda. In an attempt to create a victor’s image they resort to subversive actions. However, the Azerbaijani society starts questioning itself over and over again: “If we are that strong, then why do Armenia’s cause such losses to us?”, said the Defense Ministry spokesperson.