Թուրքիայի եւ ՀՀ հատուկ բանագնացներն առաջիկայում կարող են հանդիպել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ Երկու երկրների հարաբերությունների կարգավորման հարցով Թուրքիայի եւ Հայաստանի հատուկ բանագնացները մոտ ապագայում կարող են հանդիպել։
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ այս մասին այսօր Անկարայում կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է Թուրքիայի արտգործնախարար Մեւլութ Չավուշօղլուն։
«Մենք հատուկ բանագնացներ ենք նշանակել՝ սկսելու հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը։ Նրանք բանակցություններ կվարեն շատ մոտ ապագայում»,- նշել է նա՝ առանց մանրամասնելու։
Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Թուրքիայի հատուկ բանագնաց է նշանակվել ԱՄՆ-ում այդ երկրի նախկին դեսպան Սերդար Քըլըչը, Հայաստանի հատուկ բանագնացն է ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը։

Спецпредставители Турции и Армении могут встретиться в ближайшее время
Ереван /Медиамакс/. Специальные представители Турции и Армении по вопросам нормализации отношений между двумя странами могут провести встречу в ближайшее время.
Как сообщает ТАСС, об этом сегодня на пресс-конференции в Анкаре сказал министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу.
«Для начала процесса нормализации отношений мы назначили спецпредставителей. В самое ближайшее время они проведут переговоры», - отметил министр, не уточнив детали предстоящей встречи.
Специальным представителем Турции по нормализации отношений с Арменией назначен бывший посол этой страны в США Сердар Кылыч, специальным представителем Армении – вице-спикер парламента Рубен Рубинян.