Տիգրան Կարապետյանը պահանջում է նախագահի հրաժարականը
Երեւան: Մեդիամաքս: Ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ Տիգրան Կարապետյանն այսօր հայտարարել է, որ պահանջում է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Տիգրան Կարապետյանն ասել է, որ այդ պահանջի պատճառը ոչ թե երկրի ղեկավարի լեգիտիմության կամ ոչ լեգիտիմության խնդիրն է, այլ` «երկրում ժողովրդավարության բացակայությունը, ժողովրդագրական բացասական միտումները եւ ցածր կենսամակարդակը»:
Տիգրան Կարապետյանը հայտնել է, որ մարտի 21-ին Մատենադարանի մոտ կկայանա Ժողովրդական կուսակցության կողմնակիցների հանրահավաքը: Նա խոստացել է, որ հանրահավաքում կլինեն «բազմաթիվ նոր դեմքեր», եւ հայտնել է մայրաքաղաքի կենտրոնական փողոցներով երթ կազմակերպելու մտադրության մասին:

Ереван/Медиамакс/. Лидер Народной партии (НП) Тигран Карапетян заявил сегодня, что требует отставки президента Армении Сержа Саргсяна.
Как сообщает Медиамакс, Тигран Карапетян сказал, что причиной подобного требования является не вопрос легитимности или нелегитимности главы государства, а «отсутствие в стране демократии, негативные демографические тенденции и низкий уровень жизни».
Тигран Карапетян сообщил, что 21 марта у Матенадарана состоится митинг сторонников Народной партии. Он пообещал, что на митинге будет «множество новых лиц» и сообщил о намерении устроить шествие по центральным улицам столицы.