Գյումրիի դպրոցի համար նախատեսված գործիքների հավաքածուն ուղարկվել է Հայաստան
Երեւան: Մեդիամաքս: Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի համար նախատեսված գործիքների հավաքածուն հունիսի 5-ին Կանադայից ուղարկվել է Հայաստան:
Ս.թ. ապրիլին Մեդիամաքս-ը պատմել էր կանադացի Թիմ Իրվինգի նախաձեռնության մասին, ով սեփական նախաձեռնությամբ 2 տարվա ընթացքում երաժշտական գործիքների տպավորիչ խմբաքանակ հավաքեց Գյումրիի թիվ 6 դպրոցի համար. 24 ջութակ, 12 ակուստիկ կիթառ, 12 ուկելելե, 4 ալթ-սաքսոֆոն, 4 շեփոր, 2 մանդոլինա, 2 ֆլեյտա,  Yamaha սինթեզատոր, Yamaha էլեկտրական դաշնամուր եւ այլն:
Գյումրիի N 6 երաժշտական դպրոցի կառուցման նախագիծն համատեղ իրականացնում են Մեդիամաքս-ը, Հայ օգնության ֆոնդը (ՀՕՖ) եւ ավստրալիական Do Something կազմակերպությունը:
2011 թվականի հունվարին Կանադայում Millbank Music երաժշտական գործիքների խանութի սեփականատեր Թիմ Իրվինգը կապ հաստատեց Իէն Գիլանի մենեջերի հետ եւ հայտնեց, որ ցանկանում է երաժշտական գործիքներ տրամադրել Գյումրիի դպրոցին: Թիմը նշել էր, որ մանկուց երկրպագում է Deep Puple-ին եւ Blach Sabbath-ին եւ իր համար մեծ պատիվ կլինի մասնակցել WhoCares նախագծին, որն իրականացվում են Իէն Գիլանը եւ Թոնի Այոմին:
Գործիքների` Հայաստան տեղափոխման հետ կապված կազմակերպչական աշխատանքներն իրականացնում է Հայ օգնության Ֆոնդը, որը նաեւ հոգում է բոլոր ծախսերը:
Ս.թ. սեպտեմբերին կկայանա Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի նոր շենքի բացումը, որին կմասնակցեն Deep Purple խմբի մեներգիչ Իէն Գիլանը` տիկնոջ հետ եւ Rock Aid Armenia նախագծի հիմնադիր Ջոն Դին:

Партия инструментов для музыкальной школы Гюмри отправлена в Армению из Канады
Ереван /Медиамакс/. Партия инструментов для музыкальной школы N 6 в Гюмри отправлена в Армению из Канады
В апреле с.г. Медиамакс рассказал об инициативе Тима Ирвинга, который в течение двух лет собрал внушительную коллекцию музыкальных инструментов для школы в Гюмри: 24 скрипки, 12 акустических гитар, 12 укелеле, 4 альт-саксофона, 4 трубы, 2 мандолины, 2 флейты, синтезатор Yamaha, электрическое пианино Yamaha и др.
Проект строительства музыкальной школы N 6 в Гюмри осуществляют Медиамакс, Армянский фонд помощи (АФП) и австралийская организация Do Something.
В январе 2011 года владелец магазина музыкальных инструментов Millbank Music в Канаде Тим Ирвинг связался с менеджером Иэна Гиллана Филом Банфилдом и сказал, что хочет предоставить музыкальные инструменты гюмрийской школе. Тим отметил, что с детства является поклонником Deep Puple и Blach Sabbath, и для него будет честью принять участие в проекте WhoCares, который реализуют Иэн Гиллан и Тони Айомми.
Перевозкой инструментов в Армению занимается Армянский фонд помощи.
В сентябре с.г. состоится открытие нового здания музыкальной школы N 6 в Гюмри, в котором примут участие солист группы Deep Purple Иэн Гиллан с супругой и инициатор проекта Rock Aid Armenia Джон Ди.