Սարգսյան-Ալիեւ հանդիպումը վերջնական հաստատված չէ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վիեննայում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպման հնարավորությունը դեռեւս հստակեցվում է:
Այս մասին հայտնում է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունը, որի նկարահանող խումբն այժմ գտնում է Վիենայում:
«Արդեն հաստատված է, որ Հայաստանի ղեկավարը հանդիպումներ կունենա Միացյալ Նահանգների պետքարտուղար Ջոն Քերիի եւ ԵՄ արտաքին քաղաքականության եւ անվտանգության հարցերով գերագույն հանձնակատար Ֆեդերիկա Մոգերինիի հետ։ Ամենայն հավանականությամբ, նախագահ Սարգսյանի հանդիպման հնարավորությունը Իլհամ Ալիեւի հետ կախված է վերոհիշյալ երկու հանդիպումների արդյունքներից»,- հայտնում է աղբյուրը:
Ֆեդերիկա Մոգերինին իր Twitter-ում գրել է, որ այսօր երեկոյան հանդիպելու է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հետ:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի վերջին հանդիպումը տեղի էր ունեցել 2015 թ. դեկտեմբերի 19-ին Շվեյցարիայի մայրաքաղաք Բեռնում:

Ереван/Медиамакс/. Возможность встречи между президентами Армении и Азербайджана Сержем Саргсяном и Ильхамом Алиевым пока уточняется.
Об этом сообщает Общественное ТВ Армении, съемочная группа которого находится в Вене.
«Уже подтверждено, что президент Армении проведет встречи с госсекретарем США Джоном Керри и верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Федерикой Могерини. По всей вероятности, возможность встречи Сержа Саргсяна с Ильхамом Алиевым зависит от итогов двух указанных встреч», - сообщает Общественное ТВ.
Федерика Могерини на своей страничке в Twitter написала, что вечером встретится с президентами Армении и Азербайджана.
Последняя встреча Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ состоялась 19 декабря 2015 года в Берне.