Սարգսյան-Ալիեւ հանդիպումը վերջնական հաստատված չէ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վիեննայում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպման հնարավորությունը դեռեւս հստակեցվում է:
Այս մասին հայտնում է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունը, որի նկարահանող խումբն այժմ գտնում է Վիենայում:
«Արդեն հաստատված է, որ Հայաստանի ղեկավարը հանդիպումներ կունենա Միացյալ Նահանգների պետքարտուղար Ջոն Քերիի եւ ԵՄ արտաքին քաղաքականության եւ անվտանգության հարցերով գերագույն հանձնակատար Ֆեդերիկա Մոգերինիի հետ։ Ամենայն հավանականությամբ, նախագահ Սարգսյանի հանդիպման հնարավորությունը Իլհամ Ալիեւի հետ կախված է վերոհիշյալ երկու հանդիպումների արդյունքներից»,- հայտնում է աղբյուրը:
Ֆեդերիկա Մոգերինին իր Twitter-ում գրել է, որ այսօր երեկոյան հանդիպելու է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հետ:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի վերջին հանդիպումը տեղի էր ունեցել 2015 թ. դեկտեմբերի 19-ին Շվեյցարիայի մայրաքաղաք Բեռնում:

Yerevan/Mediamax/. The possibility of a meeting between Armenian President Serzh Sargsyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev in Vienna is still being specified.
The Armenian Public TV informed about this.
“It is confirmed already that the Armenian President will have meetings with the U.S. Secretary of State John Kerry and High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Federica Mogherini. Most likely, the possibility of a meeting between Serzh Sargsyan and Ilham Aliyev depends on the results of the meetings with Kerry and Mogherini,” the source reports.
Federica Mogherini tweeted that she will meet the Presidents of Armenia and Azerbaijan tonight.
The latest meeting between Serzh Sargsyan and Ilham Aliyev took place through the mediation of the OSCE Minsk Group Co-Chairs on December 19, 2015 in Bern.